Саміт G20: Мелоні розповіла, куди має йти Путін

Поділитися
Саміт G20: Мелоні розповіла, куди має йти Путін © Getty Images
За її словами, він має зробити кроки назустріч Заходу.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила, що напруження у відносинах між президентом США Дональдом Трампом та НАТО не є позитивним сигналом, і наголосила, що саме Владімір Путін має зробити кроки назустріч Заходу. Про це повідомляє італійське видання Il Messaggero.

Мелоні зазначила, що не спілкувалася з Трампом, однак переконана: відносини зі США залишаються міцними.

Питання можливого візиту Путіна на саміт G20, який у грудні має відбутися в Маямі за запрошенням Трампа, активно обговорюється і на неформальній зустрічі лідерів ЄС на Кіпрі.

Американський президент фактично став «відсутнім учасником» саміту в Нікосії — з огляду на те, що енергетична криза, спричинена ударами по Ірану, зайняла більшу частину порядку денного.

«Я вважаю, що зараз саме той момент, коли ми маємо закликати Путіна зробити кроки вперед, а не самим іти йому назустріч. Тому що ми — і особливо американці — в останні місяці вже зробили чимало кроків назустріч Росії, але з іншого боку не побачили такої ж відповіді. І я думаю, що настав час цього вимагати», — заявила Мелоні.

Раніше сам Трамп на брифінгу в Овальному кабінеті заявив, що особисто ще не запрошував Путіна, але був би не проти його приїзду.

Прем’єрку також запитали про можливі «покарання», які Трамп нібито готує для союзників, що, на його думку, не підтримали його під час конфлікту з Іраном.

Мелоні відповіла, що не оцінює позитивно такі сигнали, коментуючи інформацію про можливе навіть призупинення участі Іспанії в Альянсі.

«НАТО має залишатися єдиним — це наша сила. Ми повинні працювати над її зміцненням, особливо європейської складової, яка має доповнювати американську», — наголосила вона.

Водночас Мелоні уточнила, що не контактувала з Трампом і наразі не робила кроків для відновлення діалогу, однак союз зі США, на її переконання, «залишається міцним».

Попри це, між сторонами залишаються розбіжності з низки ключових питань у складний період, до якого, за її словами, США також доклалися.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі