"Впливи Росії в Польщі": в країні назріває передвиборча перевірка опозиції 

Поділитися
© pixabay/thedigitalartist
Судячи з усього, йдеться про заяви лідера опозиції Дональда Туска про "антиросійський хрестовий похід", які згадує Ярослав Качинський.

Правляча партія Польщі проштовхнула закон про створення комісії з розслідування, яка могла б націлитись на лідера опозиції Дональда Туска. Це б розпочало гостру політичну боротьбу за п’ять місяців до майбутніх виборів. Слідчий комітет, схвалений парламентським голосуванням у п’ятницю, має на меті перевірити вплив Росії в Польщі в період з 2007 по 2022 рік. Ярослав Качинський, впливовий лідер націоналістичної партії «Право і справедливість», роками звинувачував Туска в терпимості до російського впливу під час його перебування на посаді прем'єр-міністра до 2015 року. З ситуацією, що склалась в Польщі, розбирається Blomberg

"Поки я буду прем’єр-міністром польського уряду, Польща не очолить антиросійський хрестовий похід", – заявляв Дональд Туск у липні 2014 року, як передає TVP Info під час парламентських дебатів щодо вотуму недовіри його уряду.

Вищезгаданий крок Качинського загострює боротьбу під час передвиборчої кампанії перед голосуванням, запланованим на жовтень. Тоді якого правляча партія ризикує втратити владу. Критики різко критикували журі, називаючи це порушенням конституції, що має на меті маніпулювати гонкою. 

Президент Польщі Анджей Дуда має підписати закон, щоб він набрав чинності. Глава держави, який має послужний список, час від часу накладаючи вето на закони від власної партії, які він вважає шкідливими, не дав сигналу, чи схвалить він їх. 

Комітет матиме безпрецедентні повноваження з можливістю фактично забороняти чиновникам обіймати державні посади. Парламентські юристи назвали це порушенням законодавства Європейського Союзу, тоді як омбудсмен органу з прав людини заявив, що деякі частини порушують конституцію. 

Але перспектива того, що Туск, колишній президент Європейської ради, буде публічно критикований за звинувачення проти Росії під час кампанії за усунення правлячої партії, викликала обурення серед опозиційних діячів, які кажуть, що це рівнозначно політичному полюванню на відьом. 

 «Це план брудної передвиборчої кампанії проти Дональда Туска та опозиції», – сказав Томаш Сімоняк, заступник голови «Громадянської платформи», партії Туска. «Правляча партія керувала вісім років і досі не змогла провести жодного розслідування». 

Скарга Качинського була характерною рисою польської політики вже більше десяти років, виходячи з авіакатастрофи 2010 року, в якій загинув брат-близнюк Качинського Лех — тодішній президент Польщі — та ще 95 осіб, включаючи частину еліти країни. 

Лідер «Права та Справедливості» висунув обставини катастрофи в теорію, у яку вірять його прихильники, яка фактично звинувачує тодішнього прем’єр-міністра Туска у трагедії через адміністративні помилки.

Незалежні слідчі пояснили катастрофу в Смоленську на заході Росії помилкою пілота під час посадки в густому тумані. 

Туска тричі викликали під час його перебування в Брюсселі, щоб відповісти на запитання у розслідуванні, пов’язаному з катастрофою, і піддали багатогодинним данням свідчень. Одне з розслідувань вивчало контакти між військовою контррозвідкою Польщі та Федеральною службою безпеки Росії. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі