Міністр внутрішніх справ Молдови Анна Ревенко заявила, що РФ хоче відновити свій вплив у країні та використати це, у тому числі й у війні проти України. Про це повідомляє NewsMaker.
За словами Ревенко, загроза зберігається не лише для Молдови, а й для усього європейського континенту.
На її думку, Москва хоче відновити вплив у регіоні, оскільки географічне положення Молдови є потенційно важливим плацдармом для РФ щодо ЄС.
«Контроль над Молдовою означає додаткову вразливість для України», - додала Ревенко.
Вона пояснила, що вплив на Молдову дозволив би РФ, з одного боку, отримати прямий доступ до Чорного моря, а з іншого — контроль над переміщенням товарів Дунаєм.
Крім того, на думку Ревенко, це відкрило б Москві «додаткові можливості для шантажу» та спровокувало б активізацію сил у придністровському регіоні. А все це стало б військовою перевагою РФ у війні проти України, додала міністр.
За її словами, наразі немає необхідного ступеня усвідомлення та розуміння того, що ця загроза досягає таких масштабів, за яких необхідно перейти до спільної політики, а не лише державної, секторальної.
«Звідси й негайне рішення Міністерства внутрішніх справ розширити сферу свого втручання не лише на рівні аналізу, а й дій», - пояснила Ревенко.
Вона нагадала, що Москва веде у Молдові гібридну війну. Зокрема, це можна побачити у маніпулюванні населенням, його радикальному настрої, різних немирних демонстраціях та у новинах і фейках. Ревенко наголосила, що наразі головне завдання уряду Молдови — боротьба з цим.
Раніше повідомлялося, що у Молдові розглянуть можливість запровадження санкцій проти іноземців, відповідальних за дестабілізацію ситуації в країні.
Нещодавно до санкційного списку ЄС потрапили олігархи Володимир Плахотнюк та Ілан Шор, депутат парламенту Марина Таубер, а також колишній заступник голови Генінспекторату поліції Молдови Георгій Кавкалюк та російський бізнесмен Ігор Чайка.
Партія «Шор» бере участь у фінансуванні та навчанні осіб з метою провокації заворушень. Шор та його політичні союзники є одними з ключових організаторів демонстрацій проти уряду та президентки Маї Санду з вересня минулого року.