Reuters: Чи зможе британська монархія вижити у своїй позолоченій клітці?

Поділитися
Reuters: Чи зможе британська монархія вижити у своїй позолоченій клітці? © Букінгемський палац
"Люди справедливо говорять про привілеї, гроші, палаци та Bentley, - сказав якось колишній помічник короля Чарльза. - Це привілей, але він несе великий тягар. Я б нікому не побажав такого життя".

На тлі підготовки Чарльза III до коронації, традиції якої налічують близько 1000 років, монархія Великої Британії стикається з питанням, з яким вона стикалася кілька століть: як їй вижити в сучасному світі?

Для родини Віндзорів це означає не боротьбу зі зростаючою ворожістю з боку політиків чи громадськості, чому є мало доказів, а скоріше відстороненість королівської родини від процесів у країні та перетворення на ніщо, пише Reuters.

Букінгемський палац

Коли ЗМІ все ще з ненаситним апетитом прагнуть королівських історій, проблемою стає те, що сім'ї все менше подобається ця робота.

"Принц Гаррі нагадав нам одну річ, якщо ми взагалі цього потребували - це те, як неймовірно боляче жити в клітці, в якій тебе постійно вивчають. Це досить страшна річ - думати про те, що твоє власне життя - це щось, що ти не можеш контролювати, і що зрештою вона просто не зміниться, і ти назавжди залишишся в зоопарку", - сказала авторка книг про королівську родину Тіна Браун.

У той час як багато інших європейських монархій пішли з політичної арени або значно зменшили свою значущість, британська королівська родина залишається напрочуд життєздатною.

Опитування показують, що монархію підтримує більшість британців, хоча ця підтримка трохи зменшилася після смерті королеви Єлизавети у вересні минулого року, і Чарльз не має такої популярності, як його мати. Особливо знижується інтерес до королівської сім'ї серед молоді.

Група Republic, яка виступає за скасування монархії, вказала на опитування, яке показало, що більшість людей не цікавляться коронацією.

"Більшість із нас не зацікавлені в цьому, і більшість із нас вважає, що королівські особи повинні звернути на це увагу", - сказав керівник групи Грем Сміт.

"Великою загрозою для майбутнього Віндзорів є не натовпи, що штурмують ворота, не революція, а втрата актуальності. Королева завжди говорила, що нас повинні побачити, щоб нам повірили", - сказав Роберт Хардман, багаторічний королівський кореспондент і автор книги "Королева нашого часу ".

Між пресою та королівськими особами вже давно склалися симбіотичні відносини: газети широко висвітлюють їхні заходи, тож рідко коли минає день без появи на першій сторінці національної газети. Королівські особи, у свою чергу, очікують, що вони гратимуть у гру з пресою в обмін на позолочене життя у палацах.

"Монархи та їхні сім'ї потребують ЗМІ так само, як і ЗМІ потребують їх. Монархія зараз дуже хитка: вона може бути в центрі нашого як захоплення, так і критики", - сказав Харшан Кумарасінгем, старший викладач британської політики в Единбурзькому університеті.

У своїх мемуарах "Spare", документальному серіалі Netflix і телевізійних інтерв'ю принц Гаррі, молодший син короля, ясно дав зрозуміти, що він не готовий більше терпіти таке життя в мисці із золотими рибками для ЗМІ ні для себе, ні для своєї американської дружини Меган та їхніх дітей.

Він також звинуватив свою сім'ю та тих, хто працює на неї, зокрема, старшого брата принца Вільяма та його мачуху Каміллу, яка зараз є королевою-консортом, у змові з пресою, підкиданні негативних історій про нього, щоб покращити чи захистити їх власний імідж. У молодості Гаррі потрапив на перші шпальти газет, коли був сфотографований у нацистській формі на костюмованій вечірці, під час сутичок з папараці біля нічних клубів, оголеним під час вечірки у Лас-Вегасі.

Оскільки зараз у всіх є камери на мобільних телефонах, ризик викриття ще більше зростає для трьох маленьких дітей принца Вільяма, яким загрожує, що кожну дрібну провину, недоречний коментар чи незручну помилку буде знято та викладено в інтернет.

"Коли люди говорять про привілеї, я сказала б, що труднощі і позбавлення волі набагато перевершують усі привілеї. Тому я не впевнена, чи варто очікувати цього від сучасних людей", - сказала Тіна Браун.

Однак, з якими б труднощами сім'я не стикалася протягом багатьох років - війнами, розлученнями, внутрішніми чварами або навіть зреченням престолу, - монархія завжди демонструвала дивовижну здатність долати негаразди.

Лора Кленсі, викладач журналістики в університеті Ланкастера, що спеціалізується на королівських сім'ях, зазначає, що члени сім'ї Чарльза ІІІ показали, що здатні адаптуватися до сучасного світу, щоб продовжувати існувати. Чи захочуть вони цього – інше питання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі