Реакція Кремля на заклики Придністров’я може бути не негайною – ISW

Поділитися
Реакція Кремля на заклики Придністров’я може бути не негайною – ISW © Правительство Приднестровья/facebook
Москва може давно планувати дестабілізацію Молдови, але не обов’язково, що заклик Придністров’я є частиною її плану.

Росія може використати заяву з’їзду депутатів самопроголошеного Придністров’я для обґрунтування низки дій та угод для посилення гібридних операцій, спрямованих на дестабілізацію та поляризацію у Молдові напередодні переговорів щодо вступу країни до Європейського Союзу і майбутніх президентських виборів у Молдові цього року, вважають аналітики американського Інститут вивчення війни

Експерти не виключають, що Москва може вирішити анексувати Придністров’я в майбутньому, щоб виправдати військове втручання проти Молдови в довгостроковій перспективі. При цьому Кремль може вирішити не вживати жодних дій одразу після з’їзду та певний час зберігати статус-кво.

«Якщо Путін передбачає конкретні часові рамки для розвитку російського втручання в Молдову, а влада Придністров’я намагається прискорити цей термін своїми запитами, він може вирішити не використовувати запити Придністров’я, і відмовитися вжити заходів або навіть визнати запити в найближчому майбутньому. Однак Путін може вирішити задовольнити запити пізніше», - вказують експерти.

При цьому Кремль може чинити посилений дипломатичний тиск на Молдову, щоб скасувати її нещодавній Митний кодекс, який набув чинності 1 січня 2024 року. 

Росія також може вирішити надати додаткову економічну підтримку Придністров’ю через «гуманітарну допомогу», фінансову допомогу або нові торгові угоди в рамках своїх зусиль для подальшого тиску на економіку Молдови та змусити Кишинів поступитись перед вимогами Придністров’я і скасувати новий Митний кодекс Молдови, який є важливою частиною на шляху країни до членства в ЄС.

Аналітики ISW також не виключають, що Москва може спробувати надіслати додаткову військову допомогу придністровським силам у майбутньому, хоча наразі фізичної можливості це зробити немає і росіяни в будь-якому разі зазнають невдачі.

Експерти також припускають, що  Кремль може посилити гібридні операції, спрямовані на дестабілізацію та подальшу поляризацію політики та суспільства Молдови, щоб підірвати та відстрочити майбутній вступ Молдови до ЄС.

ISW зазначає, що на разі не помітив чітких ознак підготовки російських військових до втручання в Придністров’я чи Молдову. При цьому російська армія може потрапити в країну лише через територію України чи Румунії, що не виглядає можливим зараз.

Нагадаємо, у межах з’їзду 28 лютого депутати невизнаного Придністров’я звернулися до Росії з проханням про "захист від "тиску Молдови". Звернення адресували Раді Федерації і Держдумі РФ, попросивши їх про "заходи для захисту Придністров’я в умовах посиленого тиску Молдови".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі