Рамкова угода G7 щодо позики Україні на 50 мільярдів доларів – коли її ухвалять

Поділитися
Наразі досягнуто  значного прогресу в технічних і юридичних аспектах кредиту.

У Євросоюзі вважають, що «Велика сімка», ймовірно, до жовтня укладе рамкову угоду щодо надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів, залучивши для цього прибутки від заморожених російських активів, пише Reuters із посиланням на  єврокомісара з питань економіки Паоло Джентілоні. 

Виступаючи перед журналістами в кулуарах зустрічі G20,  Джентілоні сказав, що наразі досягнуто значного прогресу в технічних і юридичних аспектах кредиту, який був принципово узгоджений в червні.

«Я думаю, що ми досягаємо дуже хорошого прогресу в технічному, але також і в політичному плані. Ми вчора провели зустріч щодо цієї надзвичайної позики для України», – сказав він, додавши, що має впевненість у тому, що до жовтня буде запроваджено «рамку» позики.

Кредит у розмірі 50 мільярдів доларів буде обслуговуватися за рахунок доходів, отриманих від активів російського центрального банку на суму близько 300 мільярдів доларів, заморожених на Заході після вторгнення Москви в Україну на початку 2022 року.

Хоча серед G7 немає одностайної підтримки конфіскації активів, існує згода, щодо можливості використання прибутку, який приносять активи.

Більшість заморожених грошей – близько 210 мільярдів євро – знаходиться в Європі. Близько 10 мільярдів доларів –  у Сполучених Штатах, 10 мільярдів– у Великій Британії та близько 30 мільярдів – в Японії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі