Присікав незаконне будівництво: як одне із турецьких міст в зоні землетрусу не зазнало руйнувань

Поділитися
Присікав незаконне будівництво: як одне із турецьких міст в зоні землетрусу не зазнало руйнувань
Мер міста Ерзін став чи не народним героєм, який врятував жителів свого міста.

Завдяки позиції мера турецького міста Ерзін у провінції Хатай, яка сильно постраждала від землетрусів 6 лютого, ніхто не загинув і не травмувався. Міський голова Оккеш Ельмасоглу впевнений, що все тому, що він просто не дозволяв незаконну забудову в місті.

Як пише турецьке видання Cumhuriyet, Оккеш Ельмасоглу став своєрідним героєм після землетрусу, хоча просто виконував свою роботу. Хоча місто Ерзін розташоване в зоні руйнівного землетрусу, там майже ніхто не постраждав внаслідок лиха.

«Я не дозволяв жодних незаконних будівель чи будівельних робіт. Іноді люди сердилися на мене і насмішкувато запитували, чи хочу я бути єдиним порядним у країні. Тож у мене є чиста совість. У мене незаконне будівництво не дозволено», - пояснив він такий феномен турецькому телебаченню.

За словами Ельмасоглу, в Ерзіні також існували незаконно зведені будівлі та невдале будівництво, але не без притягнення винних до відповідальності, хоча його не одноразово закликали закрити на це очі.

«До мене приходили і скаржилися, що не можуть дозволити собі дозвіл на будівництво. Я завжди казав «вибачте». Тому в нас досить багато людей. місто злиться на мене», - додав він.

Однак і в цьому місті вирішили перевірити всі будівлі на відповідність нормам інженерії.

Нагадаємо, що у Туреччині затримали близько півтора сотні людей, причетних до будівництва будівель, які обвалились під час землетрусу. Вважається, що саме порушення норм будівництва в країні стали основною причиною десятків тисяч загиблих внаслідок землетрусу, чого можна було уникнути.

Найпоширенішим порушенням була надбудова кількох поверхів до спроектованих споруд, що послаблювало будівлі. Так, за документами чотириповерхові будинки часто мали по сім а то й більше поверхів. При тому не була врахована геологія та сейсмічно активна зона при будівництві. Також часто використовували і недостатньо якісні матеріали для залізо-бетонних конструкцій будинку.

Землетрус магнітудою 7,8 сколихнув Туреччину вранці 6 лютого. Згодом вдень регіон сколихнув ще один землетрус магнітудою 7,6 бала.  Станом на ранок 15 лютого відомо, що число загиблих внаслідок руйнівного землетрусу на південному сході Туреччини лише в цій країні  перевищило 35,4 тис. осіб. Також понад 7 тисяч людей загинули у Сирії.

Яке повідомило Міністерство закрдонних справ України, внаслідок  землетрусів у Туреччині загинули п’ятеро громадян України, ще семеро вважаються зниклими безвісти. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі