Президенти Литви, Польщі та Латвії попередили НАТО про загрозу з Білорусі

Поділитися
Науседа, Дуда та Левітс наголосили, що співпраця РФ та Білорусі підриває безпеку євроатлантичного простору.

Президенти Литви Гітанас Науседа, Польщі Анджей Дуда і Латвії Егілс Левітс написали листа генеральному секретарю НАТО, главам держав і урядів країн Альянсу із закликом вжити заходів для протидії загрозам, що виникають у зв'язку з агресивними діями Росії та мінливою ситуацією в Білорусі. Про це повідомила пресслужба президента Литви. 

Лідери трьох країн наголосили, що співпраця РФ та Білорусі підриває не лише безпеку регіону, а й безпеку євроатлантичного простору. Росія використовує територію та ресурси Білорусі для війни проти України, що свідчить про дедалі тіснішу військову інтеграцію обох країн.

Останніми проявами цього вони назвали розміщення тактичної ядерної зброї РФ у Білорусі, що загострює ситуацію на тлі війни проти України та становить пряму загрозу безпеці.  

“Це ще одне грубе порушення Основного акту НАТО – Росія, яке ясно показує, що цей документ втратив чинність”, - йдеться у листі.

Президенти трьох країн наголошують, що переміщення бойовиків “Вагнера” до Білорусі становитиме загрозу політичній стабільності цієї країни, а також загрожуватиме потенційною втратою контролю над звичайним та ядерним озброєнням.

Президенти Литви, Польщі та Латвії вважають, що прибуття найманців “Вагнера” після невдалого заколоту в РФ може стати для Білорусі стимулом відновити організацію нової хвилі масової міграції та гуманітарної кризи на кордонах ЄС.

Лідери країн наголосили на важливості єдності напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, щоб протистояти загрозам за принципом 360-градусного підходу.

“Ми повинні показати Росії, що ми ці погрози бачимо та розуміємо, і що ми готові вжити всіх можливих заходів для протидії їм», - йдеться у листі.

Президенти підкреслили, що білоруському народу потрібен чіткий сигнал НАТО про те, що бачення демократичної, стабільної та процвітаючої Білорусі, яка не залежить від волі РФ, важлива для Альянсу.

Лідери країн запропонували дії, як підвищать безпеку союзників:

1) перегляд ядерного стримування та його адаптацію до нової реальності; 

2) включення звичайних загроз, що походять від Білорусі, у процес військової адаптації Альянсу;

3) завчасне розміщення боєприпасів та зброї на східному фланзі Альянсу; 

4) збільшення витрат. на оборону понад 2 відсотків ВВП та пов'язування цього процесу з пріоритетами НАТО; 

5) підвищення стійкості союзників до гібридних загроз.

Раніше повідомлялося, що Польща посилить безпеку на кордоні з Білоруссю, оскільки після невдалої спроби заколоту ватажка вагнерівців Євгєнія Прігожина в РФ бойовики “Вагнера” передислокуються до Білорусі. Президент Польщі вже назвав це негативним сигналом.

Чого тепер очікувати від російських найманців? Які ризики для України несе перебування вагнерівців у Білорусі? Про це — у статті Володимира Кравченка «Вагнер» уже в Білорусі: хто в більшій небезпеці?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі