Прем'єр-міністерка Литви: Європа повинна виключити Росію зі своєї системи безпеки

Поділитися
Прем'єр-міністерка Литви: Європа повинна виключити Росію зі своєї системи безпеки © скриншот видео
Шимоніте також відповіла на запитання, чи бачить вона ознаки втоми в Західній Європі від війни.

Прем'єр-міністерка Литви Інгріда Шимоніте вважає, що Європа повинна розвивати свою систему безпеки без Росії. Про це повідомляє Euractiv.

«Іноді лунають голоси про те, що все одно доведеться якось розвивати систему безпеки разом з Росією. На мою думку, таке мислення є неправильним, тому що Європа повинна думати і розвивати свою систему безпеки без Росії. Я думаю, що постійно дивитися на Росію в цьому відношенні шкідливо», - сказала вона журналістам.

Шимоніте зазначила, що думки про майбутнє України і Східної Європи розділилися на дві групи: «табір перемоги і табір «непоразки», що б це не означало».

«Я думаю, що не може бути «непоразки» без перемоги: якщо немає перемоги, то немає виграшу, а Україна повинна перемогти, і іншої думки щодо цього бути не може», - додала Шимоніте.

На запитання, чи бачить вона ознаки втоми в Західній Європі від війни Росії проти України, яка триває вже другий рік, Шимоніте відповіла, що стежить за міжнародними ЗМІ і час від часу помічає «сигнали, які можуть виглядати тривожними і можуть створювати таке враження».

«З іншого боку, Україні надається значна підтримка, і багато військової допомоги буде надіслано [в країну]; є великі очікування щодо контрнаступу, який, ймовірно, планується Збройними силами України», - зазначила вона.

Відповідаючи на аналогічне запитання, президент Литви Гітанас Науседа сказав, що можливості Росії фінансувати свою війну обмежені, в той час як Захід має більше ресурсів.

«Я думаю, що це справа честі - вимагати від себе більшого», - сказав він журналістам у Вільнюсі.

Раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс застеріг від переговорів з Росією і закликав не допустити розколу думок у Європі щодо доцільності таких перемовин. Він зауважив, якщо війна не скінчиться перемогою України, а буде просто заморожена, то це закладе передумови для нової війни у майбутньому.

Наша перемога народжується на полі бою, але вона також у чіткому розумінні того, що відбувається навколо. Геополітика, яка вмерла рік тому, потрохи повертається. Окрім Росії всі хочуть миру, але кожен бачить його по-своєму — Україна, США, Китай. Про це Сергій Корсунський пише в статті «Всі хочуть різної перемоги у війні з Росією: що ми маємо знати».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі