Представник президента Польщі розкрив деталі можливої зустрічі Зеленського і Навроцького

Поділитися
Представник президента Польщі розкрив деталі можливої зустрічі Зеленського і Навроцького © unsplash
Сторони сподіваються на те, що візит піде на користь двостороннім відносинам.

Україна і Польща почали обговорення зустрічі президентів України і Польщі та обмін візитами, а також можливі дати. Про це 10 грудня розповів  
Rzeczpospolita керівник Бюро міжнародної політики канцелярії президента Польщі Марцін Пшидач.

Перемовини щодо зустрічі Кароля Навроцького з Володимиром Зеленським вже ведуться, зазначив Пшидач..

"Ми перебуваємо в контакті зі стороною України. Я навіть розмовляв учора [9 грудня - ред.], ми працюємо над датою цієї зустрічі та над потенційними домовленостями і результатами. Не можу вказати дату. Я впевнений, що ми визначимо умови цього візиту, бо те, що він відбудеться у Варшаві, ми вже знаємо.

Ми знаємо, що президент Зеленський готовий і приїде до Польщі. Ми також, звичайно, запрошуємо. Пан президент Навроцький запрошує українську сторону.

Тепер йдеться про те, щоб візит приніс якісь позитивні результати для цих відносин, також і в двосторонньому вимірі"

Пшидач розіклав по пунктах майбутню зустріч, зауваживши, що перший пункт — це політика безпеки і дискусія навколо цих мирних домовленостей.

"Це абсолютно номер один. Польща підтримувала і підтримує Україну у війні проти Росії, але є і другий пункт, це двосторонні питання, які для поляків дуже важливі — історична тематика, економічна тематика, — сказав Пшидач".

Марціна Пшидача запитали, чи могла б зустріч відбутися в Углах,  на Рівненщині, проводяться ексгумаційні роботи. Він відповів, що таких планів немає, але у Польщі було б добре сприйнято, якби український президент вшанував пам'ять жертв Волинської трагедії. 

"До цього часу, протягом останніх трьох десятиліть, жоден український президент у такому форматі цього не хотів реалізовувати", — відповів він.

"З президентом Зеленським те, що нам вдалося до цього часу спільно в діалозі, — це спільний візит на Волинь, у Луцьк, ще за часів Анджея Дуди. На цвинтарі чи на місці пошуків президента Зеленського ще не було, натомість президент Кароль Навроцький багаторазово піднімав цю тему і буде піднімати. Повідомляю, що якщо ця зустріч відбудеться найближчим часом, сподіваюся, що відбудеться, то у Варшаві, — зазначив Пшидач.

У питанні про припинення вогню в Україні перед Різдвом, чого очікує адміністрація президента Трампа, керівник Бюро міжнародної політики канцелярії президента Польщі зауважив, що він не є "великим оптимістом" у цьому питанні.

"Сполучені Штати хочуть цього припинення вогню вже дуже давно. Ще влітку були переговори на Алясці. Я, звичайно, хотів би, щоб перестали стріляти, перестали вбивати, проте я не надто великий оптиміст щодо фактичного припинення вогню. Російська стратегія загалом спрямована на те, щоб затягувати цей конфлікт і досягати своїх цілей. Вони, безумовно, будуть висувати додаткові вимоги на останньому етапі, щоб зірвати цю ідею", — оцінив перспективи Пшидач.

Нагадаємо, Польща опинилася поза колом учасників спеціального саміту у Лондоні, де в понеділок зустрічалися лідери Франції, Великої Британії, Німеччини та України, щоб обговорити американські зусилля із завершення війни Росії проти України. Відсутність Польщі на цьому ключовому майданчику викликала різку дискусію серед колишніх польських керівників — вони говорять про падіння міжнародної позиції Варшави та стратегічні наслідки.

Однак в той самий час, коли в Лондоні відбувалися переговори між лідерами Великої Британії, Франції, Німеччини та України, глава МЗС Польщі Сікорський був присутній на зустрічі міністрів закордонних справ Ради держав Балтійського моря, яку він сам і скликав. Тож Польща все ж таки була в центрі переговорів. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі