Посол Макеєв пояснив, чому німці можуть бути зацікавлені в членстві України в Євросоюзі

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Посол Макеєв пояснив, чому німці можуть бути зацікавлені в членстві України в Євросоюзі © depositphotos/MilaDuchinskaya
Німеччина порівнює теперішню історію із досвідом приєднання до ЄС інших країн.

Серед громадян Німеччини починає з’являтися зацікавленість у тому, щоб Україна вступила в Європейський Союз. Переваги для ФРН демонструють самі українці, зазначив посол нашої держави Олексій Макеєв у інтерв'ю редактору відділу міжнародної політики ZN.UA Тетяні Силіній "Посол України Олексій Макеєв: «Я відчуваю, що сьогодні Німеччина допомагає нам перемогти»".

За його словами, на тлі перспективи членства України німці згадують приєднання до ЄС інших, наприклад, перших трьох країн Східної Європи, у тому числі Польщі. 

"Тоді навіть був термін «польські укладальники паркету», – так зневажливо відреагували німці на те, що багато робітників ремісницької праці заповнили ринок. І вони незадоволено казали: наших викидають. Щоб ви розуміли нинішню ситуацію: три тижні посол України не міг знайти робітника, який полагодить котел, коли в нас у резиденції не було гарячої води, бо не вистачає робітників, які вміють працювати руками. І це попри те, що сюди приїхали наші українці, мають дуже непоганий доступ до ринку робочої сили, влаштовуються на роботу", – розповів Макеєв.

Дипломат зазначив, що в Німеччину приїхали близько мільйона жителів України, 30% з яких знайшли роботу. Це не призвело до катастрофи на ринку праці, а громадяни ФРН зацікавлені в його наповненні.

"Українці приїхали сюди і отримали доступ до свободи пересування, – не сталося ніякої катастрофи. Українські товари мають доступ на ринок, і немає ніяких зойків фермерів або магазинів про демпінг. Я вже кажу німцям, що Україна однією ногою в ЄС, а ви цього навіть не помітили. І це тільки в тих сферах, де вони завжди сприймали нас як загрозу", – наголосив посол.

Макеєв закликає німців дивитися на вступ нашої держави в Європейський Союз як на можливості, які з’являться за всіх чотирьох свобод. Зокрема, ФРН отримає дуже багато можливостей для торгівлі електроенергією та енергоносіями в межах спільного простору на тлі відмови від атомної енергетики та потреби в енергії.

"І німці почнуть це відчувати дуже скоро. А поки що я намагаюся затягнути українські товари в німецькі супермаркети, щоб німці вже потихеньку призвичаювалися до якісної української продукції", – додав дипломат.

Напередодні президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн нагадала, що цього року будуть підготовлені дві доповіді ЄК щодо нашої держави, і розповіла, коли Україна зможе розпочати переговори про вступ до Євросоюзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі