Посол ЄС у Китаї назвав розмову Сі Цзіньпіна із Зеленським позитивним кроком

Поділитися
Посол ЄС у Китаї назвав розмову Сі Цзіньпіна із Зеленським позитивним кроком © Getty Images
ЄС вважає, що Пекін повинен допомогти у досягненні справедливого миру, який передбачає виведення військ РФ із України. 

Нещодавня телефонна розмова лідера Китаю Сі Цзіньпіна з президентом України Володимиром Зеленським була дуже позитивним кроком, заявив посол ЄС у Китаї Хорхе Толедо Альбінана, закликавши докласти більше зусиль для досягнення миру. Про це повідомляє Reuters.

«Ми хотіли б, щоб Китай рухався далі і допоміг більше для досягнення справедливого миру, який передбачає виведення російських військ з України», - заявив Альбінана на пресконференції в Пекіні.

Телефонна розмова Сі із Зеленським, яка відбулася вперше з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну, виконала одну з давніх цілей Києва, до якої він публічно закликав протягом багатьох місяців.

Згідно з повідомленнями, під час телефонної розмови Сі пообіцяв Зеленському, що Китай відправить в Україну спеціальних представників і проведе переговори з усіма сторонами, які прагнуть миру.

Альбінана сказав, що очікування від подальшого діалогу на високому рівні між Китаєм та ЄС цього року включають стратегічні переговори глави зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепа Борреля і міністра закордонних справ Китаю Цінь Гана, а також такі теми, як торгівля, економіка, цифрові технології та зміна клімату.

Нещодавні коментарі Борреля щодо ситуації навколо Тайванської протоки були перебільшені, сказав Альбінана. Боррель написав у статті в Journal du Dimanche, що європейські військово-морські сили повинні патрулювати протоку.

«Я думаю, що його слова були сильно перебільшені», - заявив Альбінана.

«Тайвань стосується нас в економічному, комерційному і технологічному плані», - заявив Боррель у своїй статті.

Китай намагається позиціонувати себе як «нейтрального посередника» у війні РФ проти України, попри розвиток відносин з Росією. Пекін запропонував «мирний план», закликаючи до переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про позицію Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

При цьому, лідер Китаю Сі Цзіньпін здійснив візит у Москву та зустрівся з главою Кремля Владіміром Путіним, пообіцявши поглибити зв'язки з РФ. Крім того, Путін провів у Москві робочу зустріч із міністром оборони Китаю Лі Шанфу. Росія та Китай регулярно обмінюються інформацією по лінії військових відомств та проводять спільні навчання.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі