Уряд Польщі 30 квітня схвалив анонсований проект змін до закону «Про допомогу громадянам України». Він передбачає продовження тимчасового захисту для українців, які тікають від війни, до 30 вересня 2025 року.
За словами віце-прем'єр-міністра та глави Міністерства оборони Владислава Косіняк-Камиша, проект передбачає, серед іншого, прив'язку виплат допомоги «800 плюс» та допомоги «Добрий старт» до обов'язкового шкільного навчання. Згідно з пропозицією, ці виплати будуть надаватися особам, які проживають з дитиною на території Республіки Польща, у випадку, якщо дитина виконує, відповідно, обов'язок дошкільної підготовки або обов'язок навчання, за винятком випадків, коли дитина не досягла віку, коли ці обов'язки на неї не поширюються або були відтерміновані, повідомляє PAP.
«Ми посилюємо систему, робимо її більш прозорою. Ми будемо підтримувати громадян України, які змушені були тікати від війни та знайшли притулок у Польщі, але ми також очікуємо чітких і зрозумілих правил. Все це є в законі, який ми сьогодні прийняли в уряді», – сказав Косіняк-Камиш.
За його словами, запропоновані зміни до закону «Про допомогу громадянам України» розширюють тимчасовий захист для українців, які тікають від війни. Очікується, що закон набуде чинності 1 липня 2024 року і він передбачає, що проживання громадян України, які отримали номер PESEL UKR, буде легальним до 30 вересня 2025 року.
Нагадаємо, раніше Косіняк-Камиш виступав із заявами, що військовозобов'язані українські чоловіки, в яких вийде строк перебування у країні, будуть депортовані, а їхнє право на перебування в Польщі не буде поновлене. Пізніше міністр внутрішніх справ Польщі Марцін Кєрвінський заявив, що Польща продовжуватиме захищати українських біженців, навіть якщо в них не буде паспортів. «Польща охоронятиме їхні права і нікому не передасть їхніх приватних даних, зокрема Україні», сказав міністр.