Польща закликає Євросоюз обмежити імпорт українського зерна

Поділитися
Польща закликає Євросоюз обмежити імпорт українського зерна © Бюро економічної безпеки
Польські фермери незадоволені впливом імпорту зерна на ціни.

Польща закликала Європейський Союз використати всі інструменти, що є в його розпорядженні, для обмеження кількості українського зерна, що надходить на ринок блоку, заявив прем'єр-міністр Польщі у середу на тлі обурення фермерів впливом імпорту на ціни на польське зерно.

Зростання гніву в сільській місцевості через приплив українського зерна є серйозним головним болем для правлячої польської націоналістичної партії «Право і справедливість» (ПіС) у рік виборів, оскільки її консервативні виборці здебільшого проживають у сільській місцевості та невеликих містах. "Ми вимагаємо використання всіх інструментів регулювання - квот, тарифів, які обмежуватимуть або блокуватимуть ввезення українського зерна до Польщі", - заявив на прес-конференції Матеуш Моравецький, передає Reuters.

Моравецький сказав, що він домовився з лідерами кількох країн, що межують з Україною, написати президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляйєн листа з вимогою вжити заходів.

Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, зіткнулася з тим, що її чорноморські порти були заблоковані після вторгнення Росії більше року тому, і змушена була шукати альтернативні маршрути доставки через країни Європейського Союзу, Польщу та Румунію.

Але вузькі місця в логістиці означають, що велика кількість українського зерна, яке дешевше, ніж зерно, вироблене в Європейському союзі, потрапило до держав Центральної Європи, що завдало шкоди цінам і продажам місцевих фермерів.

Моравецький виступив на зустрічі міністра сільського господарства Хенріка Ковальчика із представниками фермерів, які відкинули запропоновану державну допомогу як неадекватну.

«За кожний гектар зерна треба платити гроші, збитки мають бути покриті», — сказав Міхал Колодзейчак, засновник групи «Агроунія», напередодні круглого столу з урядом. «Для покриття цих збитків має бути щонайменше 6 мільярдів злотих (1,39 мільярда доларів)».

Цифра, яку навів Колодзейчак, удесятеро перевищує програму допомоги у розмірі 600 мільйонів злотих, схвалену Європейською комісією у понеділок, яка, за словами уряду, допоможе компенсувати фермерам їхні збитки.

Як писало ZN.UA, мало того, що українська пшениця найдешевша у світі, та ще й гроші від її продажу «осідають» не в Україні, позбавляючи державу частини податків і валютної виручки. Про це пише Юлія Самаєва, редактор відділу економіки ZN.UA, у матеріалі "Обкрадають двічі: експортери продають зерно за безцінь, та ще й не повертають гроші в країну".

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі