Польща зміцнить свій кордон з Білоруссю, союзником Росії, вже наступного тижня у відповідь на те, що Варшава називає "безжальною гібридною війною", яку веде Москва з метою дестабілізації своїх західних сусідів. Дональд Туск, прем'єр-міністр Польщі, який відвідав білоруський кордон сьогодні 29 травня, оголосив про відновлення буферної зони на кордоні, щоб зупинити нелегальних мігрантів, яких Росія спрямовує до ЄС.
Туск зробив посилення безпеки кордонів своїм пріоритетом після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, нещодавно пообіцявши витратити 10 млрд злотих (2,6 млрд доларів) на зміцнення кордонів Польщі з Білоруссю і російським ексклавом Калінінградом і зробити їх "неприступними" для нападу, зазначає Financial Times.
Виступаючи разом з Туском, міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща відправить більше солдатів і поліцейських на кордон, щоб відповісти на "безжальну гібридну війну".
"Варшава звинувачує Росію і Білорусь у спонсоруванні нової спроби нелегального ввезення до Польщі великої кількості африканських і близькосхідних мігрантів, що є одним з кількох нещодавніх кроків Росії та її союзників, спрямованих на перевірку сухопутних і морських кордонів з країнами ЄС на тлі триваючої війни в Україні", — повідомляє газета.
Уряд Туска заявляє, що 90% затриманих нещодавно мігрантів мали російські візи. Уряд також звинуватив Росію і Білорусь у кількох інших нещодавніх інцидентах. Минулого тижня Туск оголосив про арешт дев'яти осіб, звинувачених у підготовці підтримуваних Росією диверсій на своїй території й, можливо, в інших країнах ЄС, зокрема, підпалів.
Польща також є однією з шести країн НАТО, які планують створити "стіну з безпілотників", щоб допомогти захистити свої кордони з Росією після серії провокацій, включаючи спроби Москви змінити свої морські кордони в Балтійському морі.
Раніше ми повідомляли, що польська влада посилює безпеку навколо аеропорту Жешув-Ясенка, який приймає більшу частину західної допомоги Україні через побоювання російських диверсій. Розташований менш ніж за 100 км від українського кордону, цей об'єкт приймає до 90% західних вантажів, що прямують на фронт.