Польща хотіла б відігравати провідну роль у процесі повоєнної відбудови України

Поділитися
Польща хотіла б відігравати провідну роль у процесі повоєнної відбудови України © Mateusz Wlodarczyk/Forum
Речник польського МЗС  зазначив, що платформою для співпраці у відбудові України може бути існуюче партнерство польських та українських органів місцевого самоврядування.

Спікер міністерства закордонних справ Польщі Лукаш Ясіна заявив, що Варшава хоче мати одну з лідерських позицій серед тих, хто допомагатиме нашій державі у післявоєнній відбудові. Про це повідомляє Укрінформ.

"Завдяки своєму географічному положенню та двосторонньому економічному співробітництву, що динамічно розвивається, Польща хотіла б відігравати провідну роль у процесі повоєнної відбудови України. Ми усвідомлюємо, що досвід Польщі як логістичного центру для нинішньої допомоги Україні є великою перевагою, яка буде використана для побудови міжнародного партнерства в контексті відновлення України", – зазначив речник польського МЗС.

За його словами, у цьому контексті ключове значення матиме розширення та модернізація існуючої транспортно-логістичної, прикордонної та транскордонної інфраструктури між Україною і Польщею.

Ясіна наголосив, що платформою для співпраці у відбудові України може бути існуюче партнерство польських та українських органів місцевого самоврядування.

"У нас їх понад 400. Їхня роль зросла з початком війни в Україні завдяки величезній участі польських органів місцевого самоврядування в наданні гуманітарної допомоги своїм партнерам з українського боку", – додав він, висловлюючи сподівання, що ці партнерські відносини ще більше зміцняться під час післявоєнної відбудови країни.

Речник зовнішньополітичного відомства Польщі підкреслив, що вже зараз відбувається відбудова України за участю польських компаній. За його словами, польські компанії сьогодні відновлюють дороги та мости в Україні, розширюють виробничі потужності за рахунок європейського фінансування та створюють нові партнерства з місцевими компаніями, зокрема у сферах, енергетики, оборони та логістики.

Ясіна зазначив, що польські підприємці добре розуміють потреби українського ринку та прагнуть розвивати партнерство з українськими суб’єктами.

"У цьому контексті нас тішить зростання присутності українського бізнесу в Польщі. Наразі маємо вже близько 26 тис. компаній, в яких одним із акціонерів є українська компанія або фізична особа з громадянством України", –констатував речник МЗС Польщі.

Ясіна поінформував, що донині Польське агентство інвестицій і торгівлі (PAIiH) зареєструвало понад 2,2 тис. польських компаній, зацікавлених взяти участь у процесі післявоєнної відбудови України. Найчисельнішим є представництво будівельної галузі (близько 40%), а також транспортна, медична, сільськогосподарська, харчова, автомобільна, машинобудівна та ІТ-сфери. Польська PAIiH зараз проводить тренінги та семінари для всіх зацікавлених сторін, щоб вони краще зрозуміли можливості, пов’язані з поточною та довгостроковою відбудовою України.

"Ми вважаємо, що Польща, як країна, яка відіграє провідну роль у процесі підтримки та відбудови України, повинна бути включена до всіх міжнародних платформ, створених з метою підтримки цього процесу, зокрема і діяльності Керівного комітету багатосторонньої Координаційної Платформи донорів для України", – додав він.

Напередодні очільник МЗС України Дмитро Кулеба зустрічався зі своїм південнокорейським колегою. Глави дипломатії обох країн, зокрема, обговорили післявоєнну відбудову України.

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі