План перевиконується – у ЄС оголосили другий спільний тендер на закупівлі газу

Поділитися
План перевиконується – у ЄС оголосили другий спільний тендер на закупівлі газу © Iurii / depositphotos
Країни ЄС спільно закуплять ще 16 мільярдів кубометрів газу для проходження зими

Європейські газові компанії зареєстрували попит на майже 16 мільярдів кубометрів газу в рамках другого раунду спільних закупівель газу Європейським Союзом. Це другий спільний тендер ЄС на закупівлю газу, в рамках якого до 10 липня будуть зібрані пропозиції від світових постачальників газу й він буде охоплювати поставки до березня 2025 року, заявив 6 липня віце-президент Європейської комісії Марош Шефчович, передає Reuters.

Спільні закупівлі газу ЄС – це механізм, який має допомогти заповнити європейські сховища до зими та об'єднати ринковий вплив країн ЄС – замість того, щоб конкурувати один з одним на світових ринках за паливо у зв’язку із припиненням поставок російського газу.

Незважаючи на початковий скептицизм з боку деяких галузевих джерел ЄС, схоже, перевиконає свою мету – спільно закупити близько 13,5 млрд кубометрів газу. Перший тендер, завершений у травні, вже отримав заявки від компаній на спільну закупівлю 11,6 млрд кубометрів. 

Ці обсяги становлять лише невелику частину від загального попиту ЄС, що становить близько 360 млрд кубометрів, але мають на меті допомогти країнам підготуватися до наступної зими після того, як Москва перекрила більшість газових потоків до Європи після свого вторгнення в Україну в лютому 2022 року.

Шефчович сказав, що компанії вже підписали кілька угод за схемою ЄС, але відмовився ділитися деталями. ЄС підбирає покупців і продавців газу, але не бере участі в комерційних переговорах, які відбуваються між компаніями для підписання контрактів. Брюссель також розглядає можливість зробити програму спільних закупівель газу постійною.

Нагадаємо, що у травні ціни на газ у Європі впали до мінімального за два роки рівня. Спільний тендер ЄС на закупівлю газу називався серед додаткових факторів зниження ціни.  

У першому півріччі доходи російського бюджету від продажу нафти і газу впали на 47% або до 3,38 трильйона рублів (37,4 мільярда доларів) – у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року – податкові відрахування скоротилися через зниження цін і обсягів продажів.

Раніше в уряді Німеччини визнали, що «за кожен кубометр російського газу заплатили національною безпекою подвійну та потрійну ціну».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі