Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус з трибуни Бундестагу під час обговорення подання трьох партій урядової коаліції з нагоди другої річниці повномасштабної війни Росії проти України заявив, що Росія в осяжному майбутньому продовжить бути загрозою для безпеки Європи. Про це повідомляє Укрінформ.
Глава Міноборони навів слова українських солдатів, з якими спілкувався, про те, що вони воюють за те, щоб їх діти не змушені були потім продовжувати цю війну.
"Для України в цій війні про все… Йдеться про свободу та безпеку понад 40 млн українців, про суверенітет держави», – зазначив Пісторіус, нагадавши, що російські солдати вчиняють насильство в Україні вже 10 років. Війна точиться лише тому, що так захотів один "імперець у Москві", наголосив він.
"Путінська Росія залишатиметься в осяжному майбутньому найбільшою безпековою загрозою для Європи", – сказав міністр.
Політик висловив переконання, що у планах Путіна не лише стерти Україну з мапи Європи, він націлений на всі демократичні суспільства. У Німеччині, інших країнах Заходу Росія намагається своєю пропагандою, кібератаками і кампаніями з дезінформації дестабілізувати демократичні суспільства, зауважив міністр.
"Для Путіна йдеться більше, ніж лише про Україну. Він боїться не загрози з боку НАТО або боєздатності України, він боїться того, що вільний демократичний світ загрожуватиме його владі", – наголосив глава Міноборони ФРН.
Те, як вільний світ відповість на цю війну, буде впливати на наступні покоління, в тому числі в Німеччині, тому треба зробити все, щоби протистояти цій загрозі, заявив Пісторіус. Міністр зауважив, що Німеччина передає Україні велику кількість озброєнь, але за два останніх роки зробила також для власної безпеки більше, ніж за попередні 50.
"Йдеться не лише про підтримку України, але й про нашу безпеку. Це коштує грошей", – додав він.
Нагадаємо, напередодні народний депутат України, заступник голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв заявив, що Бундестаг проголосував за рекомендацію надати Україні далекобійні ракети Taurus.