Голландська технологічна компанія Philips продовжуватиме постачати обладнання для російських лікарень, незважаючи на війну РФ проти України, заявив дев’ятого травня головний виконавчий директор Рой Якобс, передає Reuters.
«Право на охорону здоров’я є універсальним, і ми є частиною системи надання медичної допомоги», – заявив Якобс на щорічних зборах акціонерів компанії в Амстердамі.
Якобс сказав, що діяльність Philips у Росії зосереджена на обслуговуванні та доставці лікарняного обладнання, такого як великі медичні сканери, у той час як компанія припинила продаж там своїх товарів для особистої медичної допомоги, за винятком товарів для догляду для матерів. Він заявив, що «російська діяльність не є прибутковою».
Раніше нідерландська асоціація акціонерів VEB на зборах акціонерів закликала Philips припинити свою діяльність в Росії.
«Неможливо залишатися нейтральним у цьому конфлікті», – сказав директор VEB Гербен Евертс.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у листопаді 2022 року включив Philips до групи з 50 великих міжнародних компаній, які він звинуватив у тому, що вони отримують «криваві прибутки», залишаючись активними в Росії.
FM @DmytroKuleba: “International companies which remain working in Russia are directly funding #RussianWarCrimes and genocide of #Ukrainians. I reiterate my call on their customers and partners to boycott these brands until they stop making blood profits and pull out of #Russia” pic.twitter.com/CUT95lP5ph
— MFA of Ukraine 🇺🇦 (@MFA_Ukraine) November 7, 2022
У березні Національне агентство з питань запобігання корупції внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до переліку міжнародних спонсорів війни – після повномасштабного вторгнення РФ до Україну банк продовжив працювати в Росії та визнав так звані «ДНР» та «ЛНР». За аналогічних причин НАЗК до переліку спонсорів війни був внесений угорський OTP Bank.
У квітні стало відомо, що програмне забезпечення таких компаній як Microsoft, AWS, SAP, Google та IBM досі доступне на російському ринку.