Орбан заявив про обговорення введення в Україну миротворчого контингенту

Поділитися
Орбан заявив про обговорення введення в Україну миротворчого контингенту © Szilárd Koszticsák_MTI
При цьому він стверджує, що шляхом до миру є припинення вогню.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що лідери країн Євросоюзу близькі до того, аби обговорити питання про відправку миротворчих сил до України.. Про це він заяви в п’ятницю вранці, 31 березня, в ефірі угорського радіо Kossuth.

За його словами, більшість лідерів ЄС «не проявляють бажання ставати на бік миру». Водночас Євросоюз відправляє Україні все більше важкої зброї, що вважалось сумнівним ще рік тому.

«Ми зараз близькі до того, що для європейських лідерів стає легітимним відправляти на фронт якісь миротворчі сили», - цитує орбана видання  Index.

Він вважає, що «якщо так буде продовжуватися, то ЄС може опинитися на порозі третьої світової війни».

За його словами, на Заході стверджують, що війну і Україну треба підтримувати, бо це правильно, але він з цим не згоден.

«Але це не так», - заявив глава угорського уряду, додавши, що на кону стоїть світова війна. На його думку, світ більше підтримує позицію Угорщини, «але в Європі ми в меншості, коли мова йде про мир».

Орбан також зазначив, що сьогодні, 31 березня, парламент Угорщини ухвалить резолюцію із закликом до припинення вогню. Прем’єр стверджує, що йтиметься не про мирні переговори, а про припинення вогню.

«Якщо буде припинення вогню, тоді є шанс подумати про мирний процес. Спочатку нам потрібне припинення вогню, щоб більше не гинули люди, щоб більше не руйнувалися міста, щоб більше не гинули цивільні. Як тільки це буде досягнуто, тоді може бути прорив», - сказав він.

Також він знову повторив свою заяву, що війна і санкції проти Росії руйнують європейську економіку і що саме існування ЄС ставиться під сумнів, оскільки він відмовився від двох цілей - миру і процвітання.

«Якщо Європа продовжить слабшати, наслідки будуть далекосяжними, незалежно від війни», - стверджує Орбан.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто зазначав, що заклик Будапешта зупинити вогонь в Україні й почати мирні переговори не означає, що РФ мають відійти окуповані нею українські землі.

Та Київ вже неодноразово пояснював, що наразі перемовини з агресором неможливі, позаяк отриману паузу Москва використає, аби перезавантажитися та накопичити нові ресурси для війни. За стіл перемовин сторони можуть сісти лише після деокупації захоплених українських земель. Є два варіанти, як це може відбутися: або російські війська самі залишать Україну, або Сили оборони виб'ють їх звідси. 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі