Відмова влади Грузії від шляху інтеграції до ЄС спричинила нову хвилю масштабних протестів на усій території країни. До чого вони призведуть і від чого буде залежати майбутнє Грузії, розповідає оглядач відділу міжнародної політики Володимир Кравченко у своєму матеріалі "Чи повернеться Грузія до російського барака".
"Грузія вступила в період затяжної внутрішньополітичної кризи. Тепер майбутнє країни багато в чому залежить від того, скільки людей вийде на вулиці зимового Тбілісі. Від наявності в розрізненої опозиції загальновизнаного лідера, здатного повести за собою і партії, і людей. Від готовності силовиків стріляти в протестувальників. Від монолітності правлячої партії і влади. Від позиції Заходу й Росії", – йдеться у матеріалі.
Автор припускає, що оскільки "Грузинську мрію" не помічено у схильності до компромісів, найімовірніший сценарій такий: правляча партія, побоюючись помсти своїх політичних опонентів, прагнутиме утримати владу, використовуючи всі доступні репресивні методи.
Та кількість протестувальників, каже Кравченко, тільки збільшується, у державному апараті привселюдно протестують проти рішення уряду, а в країні намічається двовладдя.
Також важливим фактором, пише оглядач, є те, що на підтримку протестів виступив великий бізнес. Проти рішення уряду "Грузинської мрії" про відмову від євроінтеграції і проти насильства відносно протестувальників виступили обидва найбільші банки Грузії Bank of Georgia і TBC, обидва найбільші оператори зв'язку Magti і Silknet, найбільша автодилерська компанія Tegeta, девелопер ORBI Group.
"Можливо, для правлячої партії це навіть більш тривожний сигнал, ніж голоси незгодних держслужбовців", – припускає експерт.
Більше матеріалів Володимира Кравченка читайте за посиланням.