ЛГБТ-пара з України зіграла весілля у Великій Британії через рік після втечі від війни

Поділитися
ЛГБТ-пара з України зіграла весілля у Великій Британії через рік після втечі від війни © unsplash.com/sandym10
У зв'язку з відсутністю в Україні необхідного для одностатевого шлюбу законодавства Юлія та Тетяна завжди знали, що їм доведеться одружитися за кордоном.

Юлія та Тетяна довго обговорювали дату весілля, перш ніж вирішили, що це має бути 1 березня – рівно рік з того дня, коли вони виїхали з України, рятуючись від війни, розповідає The Guardian.

"Ця дата мала стати сумною річницею того, як ми залишили наше старе життя позаду, але ми вирішили переписати цю історію і зробити її нашою особливою річницею. Ми багато втратили, і в цьому світі багато зла, але ми перетворили це зло на щось хороше", - сказала 42-річна Тетяна.

"Ми вирішили змінити погані спогади на найкращі", - додала 44-річна Юлія.

Вони одружилися в ратуші Ріплі в Дербіширі (Велика Британія) у присутності найближчих друзів, описавши це як "щось особливе".

Цього дня вони одягли однакові футболки з написами "Люблю тебе до місяця і назад". "Я знаю, що це дуже поширена фраза, але для мене вона завжди була про наші почуття та стосунки", - сказала Тетяна.

Пара разом уже 10 років і давно хотіла побратися. Але одностатеві шлюби та громадянські партнерства ще не узаконені в Україні, незважаючи на певний прогрес у цій сфері після 2014 року.

"Офіційно ми були просто друзями. Ми склали заповіти на користь один одного, але це єдиний офіційний зв'язок між нами в Україні. Кохання і романтика - це чудово, але ми такі крихкі та ефемерні. Офіційний шлюб - це щось дуже законне і міцне, а коли йде війна, людям так важливо бути захищеними”, – каже Тетяна.

Жінки, які працювали перекладачами в Україні, завжди знали, що їм доведеться виїхати за кордон, щоб одружитися, але не очікували, що зроблять це у контексті повномасштабної війни.

"Наша мрія збулася, але таким дивним чином. Це було важко. Це не та ціна, яку ми очікували заплатити за весілля", - кажуть вони.

Пара живе в Белпері, Дербішир, де вони спочатку оселилися у своїх спонсорів, Сари та Хелен Барлі-МакМаллен, які створили групу спеціально для того, щоб допомогти ЛГБТ-українцям дістатися Великої Британії. Згодом жінки переїхали у власну орендовану квартиру неподалік. Обидві вони зараз працюють фріланс-перекладачами, водночас Юля працює неповний день у коледжі, а Тетяна шукає роботу, яка допоможе їй повністю інтегруватися у британське життя.

"Я зрозуміла, що ми повністю влаштувалися, коли отримала лист із муніципалітету з приводу нашого податку. Я була така рада. Для мене цей лист був результатом наших зусиль щодо облаштування та отримання власного житла. Я така: "Погляньте на мене, я справжній британський платник податків!" Але ще важливіше те, яких друзів ми знайшли. У нас є друзі, з якими ми дивитимемося коронацію, у нас є друзі, з якими ми обідатимемо на Великдень. І це найголовніше: люди", - каже Тетяна.

Хоча вони сподіваються повернутися в Україну після війни, пара каже, що їм подобається їхнє нове життя у Великій Британії, особливо серед людей, які приймають їхні стосунки.

"Коли ми сказали людям, що збираємося одружитися, абсолютно ніхто не сказав: "Але ж ви дві жінки!". Усі тільки вітали".

Нагадаємо, в Україні зараз розробляють законопроєкт про надання одностатевим парам права реєструвати громадянські партнерства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі