"Нових успіхів менше, ніж затягувань": Зеленський закликав ЄС діяти швидше в п’ятьох напрямках

Поділитися
© Офіс президента України
На думку президента, у Європі затягують з досягненням миру на території України.

Президент України Володимир Зеленський вважає, що у співпраці нашої держави з Європейським Союзом стало більше затягувань, ніж нових досягнень. У зверненні до учасників засідання Євроради 23 березня він подякував партнерам за надану підтримку в сферах оборони, енергетики й правосуддя, однак вказав і на труднощі в швидкому досягненні миру на території України.

Зеленський наголосив, що відсутність зволікань і стагнації у роботі нашої держави та ЄС, а також рішуча спрямованість на завершення російського вторгнення дозволять досягти перемоги України вже в 2023 році. Він додав: “Час має значення. Не лише місяці й тижні, а й дні. Що швидше ми з вами спільно діємо, то більше життів рятуємо”.

Президент відзначив посилення українсько-європейського партнерства на тлі війни, хоча назвав п’ять прикладів поточних затягувань, що віддаляють від повернення миру.

Перше – “значне” затягування з передачею далекобійних ракет для ЗСУ, яке не дає захисникам можливість відкинути російських окупантів далі від міст, зокрема Херсона й Запоріжжя

“Не можна затягувати передачу нашим воїнам зброї, яка може захистити українців від терору. Постійного російського терору”, – наголосив Зеленський, згадавши про недавній ворожий удар по багатоповерхівкам в Запоріжжі.

Другий приклад стосується затримки з наданням Україні більш сучасних бойових літаків, ніж радянські МіГ від Польщі і Словаччини. Президент натякнув, що раціональної мотивації у відсутності відповідних рішень немає, і вказав на неправдивість заяв Росії щодо ескалації в разі передачі нашій державі винищувачів.

“Згадайте, скільки російського залякування було, коли йшлося про передачу «Леопардів» та інших сучасніших танків, ніж ті, що були раніше в наших воїнів. Сучасніші танки вже в Україні. То що зробила Росія у відповідь? Ми всі маємо звикнути, що держава-терорист блефує частіше, ніж може піти на ескалацію. Все зло проти України і всієї Європи, на яке Росія була здатна, вона вже робить”, – зазначив він.

Третім Зеленський назвав затягування із введенням нових санкцій проти РФ, яке “стає дедалі неприємнішим”. За словами президента, зусиль світу ще не вистачає, щоб позбавити агресора можливостей адаптуватися до обмежень і обходити їх. До того ж, Європейський Союз не дає сигналу про подальше посилення санкцій щодо ворожої держави.

“Просте запитання: як таке затягування будуть сприймати треті країни? Ті, чия влада не поважає міжнародне право. Очевидно, їм може здаватися, що ігнорування санкцій не матиме наслідків. Саме тому санкції треба розширювати”, – вважає глава України.

Він також застеріг від “розмивання” обмежувальних заходів, у тому числі під “маніпулятивним прикриттям продовольчою безпекою”.

У четвертому прикладі Зеленський наголосив на потребі підтримки запропонованої ним “формули миру”, назвавши ініціативу єдиним реалістичним і всеосяжним планом відновлення територіальної цілісності України й гарантування безпеки всієї Європи.

За словами президента, Київ уже давно обговорює організацію саміту щодо формули миру з Брюселем. Він закликав Євросоюз допомогти з проведенням такого заходу й запропонував провести саміт у одній з європейських столиць, висловивши переконання, що така подія додасть ЄС глобальної сили.

Наостанок Зеленський згадав про "критичну" важливість відсутності в затягуванні в зближенні України та Європейського Союзу. “Це важливо і для захисту України, і для захисту європейської системи. Це відповідає об'єктивній потребі посилювати Європу постійно, бо лише постійне посилення гарантує незмінну стійкість”, – сказав він.

Глава нашої держави запевнив, що Київ продовжує розвивати інституції за стандартами ЄС, роблячи країну “сучасною, повністю підзвітною суспільству та позбавленою корупції, інституційно стійкою”.

Президент вкотре заявив про готовність України вже цього року розпочати переговори про вступ у Євросоюз.

“Якщо війна й може чогось навчити лідерів, яких вона торкнулася, то це того, що чесність у відносинах між союзниками гарантує перемогу. Я чесно відзначив п'ять ключових небезпек – п'ять причин затягування цієї війни та віддалення миру. Маємо зробити все, щоб затягування не було. І справді можемо це зробити. Європа вміє бути рішучою. Я знаю, що ви вмієте цінувати час”, – додав Володимир Зеленський.

На його думку, зволікання з боку Європи можуть дозволити російським окупантам перегрупуватися та підготуватися до років війни.

“У ваших силах – не допустити цього. У наших з вами спільних силах – звільнити Україну від російської агресії вже цього року”, – підсумував президент України.

Напередодні наша держава отримала 1,5 млрд євро другого траншу макрофінансової допомоги від Євросоюзу. Також країнами-членами було затверджено план постачання Україні боєприпасів на 2 мільярди євро.

Влада рапортує, що зробила все для виконання семи рекомендацій Єврокомісії, отриманих Україною разом зі статусом країни-кандидата у члени ЄС. Виконання цих рекомендацій не гарантує Україні моментального відкриття переговорів про вступ, однак без них точно неможливі подальші кроки до членства. Результати вже третього моніторингу виконання вимог ЄС, який провели незалежні українські аналітичні центри, трохи відрізняються від оцінок влади. Подробиці дізнайтеся зі статті аналітикині Центру "Нова Європа" Маріанни Фахурдінової "Поступ, але не у всіх сферах: як Україна впроваджує єврореформи".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі