Європейський Союз у новому, 14-му за рахунком, пакеті антиросійських санкцій заборонить перевалку російського скрапленого природного газу (СПГ), використання портів ЄС суднами, що перевозять товари, які сприяють російським військовим зусиллям, і посилить відповідальність за будь-які порушення санкцій. Такі пропозиції містяться у проєкті нового санкційного пакету, з текстом якого ознайомилося агентство Reuters 6 травня, зазначивши, що його обговорення триває.
Пакет буде спрямований на обмеження доходів Росії від продажу російського СПГ шляхом заборони використання потужностей ЄС для його перевалки до третіх країн.
Пропозиції також включають заборону на використання портів і шлюзів ЄС для суден, які сприяють військовим діям Росії. Це може включати транспортування товарів, що приносять значні доходи Росії, товарів або технологій, що використовуються у військовому секторі, або відвантаження палива за цінами, що перевищують встановлені «Великою сімкою» обмеження цін.
Окремо санкції стосуються притягнення до відповідальності компаній, якщо вони нехтуватимуть санкціями. Компанії повинні будуть мати системи належної обачності для виявлення та зменшення ризиків експорту до Росії.
Пропозиції також включають заборону політичних партій, аналітичних центрів або ЗМІ в ЄС, які отримують економічну вигоду від Росії, а також додавання медіа «Голос Европы», «РИА Новости», «Известия» та «Российская газета» до списку санкцій.
ЄС намагатиметься посилити заборони на польоти та автомобільні перевезення товарів для літаків або вантажівок, які належать або контролюються росіянами. Уточнюється, що під заборону не підпадатимуть необроблені алмази, імпортовані з Росії до 1 січня, і діаманти, імпортовані до 1 березня або 1 вересня, залежно від ваги.
Нагадаємо, 12 квітня Рада ЄС остаточно ухвалила закон, який встановлює мінімальні правила переслідування за порушення або обхід санкцій Євросоюзу в державах-членах.
Раніше повідомлялося, що Європейська комісія планує запровадити санкції проти так званого «тіньового флоту», що вивозить російську нафту вище за «цінову стелю», а також суден, які доставляють військову техніку до РФ із КНДР. Також Італія погодилась на санкції щодо російського СПГ, зазначивши, що має достатній запас міцності і організацію інфраструктури, яка може працювати без російського СПГ.