Нові кордони НАТО з Росією: стаття Reuters про шляхи постачання підкріплень союзниками

Поділитися
Росія активно розвиває свої військові та гібридні можливості в Арктиці проти Заходу.

Високо над залізничним мостом, що перетинає пінисту річку за Полярним колом, фінські будівельники продовжують проєкт, який згладить сполучення від Атлантичного узбережжя НАТО в Норвегії до її нового кордону з Росією, пише Reuters.

«Ми будемо видаляти її одну за одною, близько 1200», — каже керівник ділянки Міка Хаккарайнен, тримаючи в руках заклепку.

До лютого 2022 року електрифікація цієї короткої ділянки залізниці вартістю 37 мільйонів євро – єдиного залізничного сполучення між Швецією та Фінляндією – просто давала місцевим жителям можливість сісти на нічний поїзд до яскравого Стокгольма.

Після вторгнення Росії в Україну все змінилося. Зараз Фінляндія є частиною НАТО, а Швеція має наміри приєднатися зовсім скоро.

Оскільки альянс змінює свою стратегію у відповідь на російську кампанію проти Києва, доступ до цих нових територій та їхньої інфраструктури відкриває союзникам шляхи для спостереження та стримування Москви, а також безпрецедентний шанс розглядати всю північно-західну Європу як єдиний блок. Про це Reuters повідомили військові експерти, експерти з безпеки та майже два десятки дипломатів .

«ПІДДАТИ РИЗИКУ РОСІЮ»

Одним із прикладів є вдосконалення фінської залізниці навколо Торніо на шведському кордоні. Будівництво, яке планується завершити наступного року, полегшить союзникам надсилання підкріплень і обладнання з-за Атлантики до Кеміярві, розташованого за годину їзди від російського кордону та за сім годин від російського ядерного бастіону та військових баз поблизу Мурманська на Кольському півострові.

Серед базованих там сил Північний флот Росії включає 27 підводних човнів, понад 40 військових кораблів, близько 80 винищувачів і запаси ядерних боєголовок і ракет. Такі дані зібрані Фінським інститутом міжнародних відносин (FIIA). У військовому конфлікті з НАТО основним завданням флоту буде забезпечення контролю над Баренцевим морем і зупинка кораблів, які доставляють підкріплення з Північної Америки до Європи через води між Гренландією, Ісландією та Великобританією.

Це те, чому Фінляндія може допомогти НАТО протистояти. «Уся справа в стримуванні такого роду можливостей з півночі», — сказав Reuters генерал-майор США у відставці Гордон Б. Девіс-молодший.

Окрім відкриття своєї території, Гельсінкі купує відповідні активи, зокрема винищувачі, «щоб додати цінності (для) північно-східної оборони та, відверто кажучи, поставити під загрозу Росію», — сказав він.

Внесок Швеції до 2028 року включатиме нове покоління підводних човнів у Балтійському морі, які, за словами Фредріка Ліндена, командувача першої шведської флотилії підводних човнів, матимуть велике значення для захисту вразливої ​​інфраструктури морського дна та збереження доступу – це головний головний біль безпеки.

«За допомогою п’яти підводних човнів ми можемо закрити Балтійське море», – сказав Лінден Reuters. «Ми охопимо цікаві частини за допомогою наших датчиків і нашої зброї». Росія розвиває військові можливості в Арктиці у спробах протистояння Заходу Аналітики кажуть, що зміни не передчасні. Росія активно розвиває свої військові та гібридні можливості в Арктиці проти Заходу, частково під прикриттям міжнародного екологічного та економічного співробітництва, заявив Reuters заступник директора FIIA Саму Пауккунен. Міністерство оборони Росії не відповіло на запит про коментар.

Інститут Пауккунена оцінює, що західні збройні сили відстають від Росії в Арктиці приблизно на 10 років. Навіть з урахуванням втрат, які Росія зазнала в Україні, військово-морський компонент Північного флоту і стратегічні бомбардувальники залишаються недоторканими, сказав Пауккунен.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі