Німеччині потрібно більше запозичень, щоб досягти мети НАТО у витратах на оборону — лідер партії Шольца

Поділитися
Німеччині потрібно більше запозичень, щоб досягти мети НАТО у витратах на оборону — лідер партії Шольца © unsplash/maheshkumar_painam
Для реформування боргового гальма потрібна більшість голосів у Бундестазі.

Німеччині доведеться послабити свої боргові обмеження, якщо вона хоче зберегти витрати на оборону на рівні, вищому за цільовий показник НАТО в найближчі роки, вважає один з лідерів Соціал-демократичної партії канцлера Олафа Шольца. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Шольц оголосив про створення спеціального фонду для військових у розмірі 100 мільярдів євро і пообіцяв, що Німеччина досягне мети військового альянсу — витрачати щонайменше 2% ВВП на оборону навіть після того, як фонд буде вичерпаний у 2027 році. Однак обмеження на чисті нові запозичення, відомі як боргове гальмо, означають, що незрозуміло, звідки візьмуться додаткові кошти, повідомляє Bloomberg.

"Боргове гальмо перешкоджає важливим інвестиціям у наше майбутнє. Як СДПН, ми віддані фундаментальній реформі боргових правил, щоб ми могли адекватно реагувати на нові виклики 21-го століття", — заявив співголова Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) Ларс Клінгбайль в інтерв'ю агентству Bloomberg.

Ці виклики, каже Клінгбайль, включають "забезпечення безпеки з одного боку, а також сильну економіку і сильну державу загального добробуту для людей. Це важко поєднати з нинішніми борговими правилами". Згідно з чинним механізмом, створеним після фінансової кризи 2008 року, щорічні чисті нові запозичення обмежені 0,35% ВВП, винятки допускаються лише для боротьби зі стихійними лихами та іншими надзвичайними ситуаціями. Ці правила закріплені в Конституції Німеччини, і будь-яка спроба змінити їх потребуватиме підтримки більшості у дві третини голосів у парламенті, що в нинішніх умовах є малоймовірним.

Зелені, інша партія в тристоронньому правлячому альянсі, мають схожу з СДПН позицію. Міністр економіки Німеччини Роберт Хабек, який також є віце-канцлером, у середу 20 березня підтвердив свою думку, що Німеччина може дозволити собі більше запозичень, оскільки відношення її боргу до ВВП є відносно низьким — близько 63%. Клінгбайль також заявив, що для СДПН важливо уникнути ситуації, в якій їй доведеться пояснювати виборцям, чому уряд продовжує витрачати мільярди євро на підтримку України, в той же час скорочуючи пенсії, допомогу на дітей або інвестиції в робочі місця та інфраструктуру.

Нагадаємо, що раніше видання Financial Times повідомило, що Європейським членам НАТО необхідно знайти додаткові 56 мільярдів євро на рік, щоб виконати цільовий показник витрат на оборону. Дослідження німецького Інституту Ifo показало, що багато країн ЄС, які найбільше відстають від цільового показника НАТО з оборонних витрат на рівні 2% ВВП мають одні з найвищих рівнів боргу і бюджетного дефіциту в Європі.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі