Чеська ініціатива щодо боєприпасів розпочалась незадовго до повномасштабного вторгнення Росії — WSJ

Поділитися
Чеська ініціатива щодо боєприпасів розпочалась незадовго до повномасштабного вторгнення Росії — WSJ © Rheinmetall
Оскільки США вагаються з наданням допомоги, Чеська Республіка звертається до партнерів для постачання боєприпасів для України.

Україна невдовзі отримає великі партії боєприпасів, яких вона найбільше потребує. Вони надійдуть не від США чи будь-якої іншої країни-члена НАТО. Чеська Республіка, колишня радянська держава є одним з найпалкіших прихильників України. Активізувавши зв'язки часів холодної війни, вона знайшла близько 800 тисяч артилерійських снарядів серед союзників для потреб України.

Боєприпаси включають 300 тисяч снарядів радянського зразка і близько 500 тисяч снарядів західного виробництва, які будуть доставлені партіями до кінця року. За словами чеського уряду, в міру надходження фінансування буде надано більше снарядів. Загалом, за словами чеських урядовців, близько 3 мільярдів євро, що еквівалентно 3,3 мільярдам доларів, забезпечить близько 1,5 мільйона снарядів — це частина пакету допомоги Україні на суму 60 мільярдів доларів, який зараз перебуває на розгляді в Конгресі США, зазначає The Wall Street Journal.

За оцінками західної розвідки, українські сили настільки виснажені, що на кожні 10 снарядів, випущених по них Росією, вони випускають лише два снаряди. В українців не закінчується мужність, але "у них закінчуються боєприпаси", вважає Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО.

Деякі військові аналітики кажуть, що Україні потрібно до 200 тисяч снарядів різного калібру щомісяця, щоб відбити новий наступ. Поставки, організовані Чеською Республікою, можуть допомогти захисникам України стримувати наступ Росії, поки Захід повільно нарощує власне виробництво зброї.

"Чеська ініціатива допоможе Україні стабілізувати фронт і відновити перевагу", — заявив Ніко Ланге, колишній керівник виконавчого апарату міністерства оборони Німеччини.

Чеські урядовці, які стоять за планом закупівель, заявили, що їхні зусилля розпочалися незадовго до повномасштабного вторгнення Росії два роки тому і значною мірою були спрямовані на те, щоб обійти громіздку бюрократію НАТО і Європейського союзу. На відміну від США, Франції й Німеччини, які в основному зосередилися на нарощуванні внутрішнього виробництва для постачання Україні, чеські чиновники заявили, що їхня ініціатива зосереджена на пошуку джерел постачання наявних матеріальних засобів.

"Офіційні особи не говорять про те, звідки надходять снаряди, але кажуть, що серед постачальників є деякі союзники Росії. На противагу цьому, за словами західних чиновників, аналогічні прохання США і західноєвропейських країн до потенційних постачальників в Африці, Азії та Латинській Америці були відхилені", — пише видання.

Наразі Чехія забезпечила фінансування першого траншу у розмірі близько 300 тисяч снарядів. Серед донорів — Німеччина, Канада, Нідерланди й Данія. США на цьому етапі не є частиною ініціативи.

Усі європейські виробники озброєнь збільшують обсяги виробництва, але через регулювання, проблеми з ланцюгами постачання, брак державного фінансування і нестачу робочої сили значного зростання виробництва не очікується до кінця наступного року або на початку 2026 року. Як вважають чиновники й представники промисловості з кількох країн, в ЄС розширення існуючого заводу з виробництва боєприпасів займає близько двох років, а будівництво нового — близько п'яти.

ЄС заявив, що його оборонні компанії зможуть виробляти 1,4 мільйона снарядів на рік до кінця 2024 року і два мільйони наприкінці 2025 року. Велика Британія, один з найбільших у світі виробників снарядів, також заявляє, що до початку 2025 року її потужності з виробництва снарядів зростуть у вісім разів порівняно з рівнем до повномасштабного вторгнення Росії.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі