Неонациста Яна Пєтровського можуть таки судити, але у Фінляндії – Yle

Поділитися
Неонациста Яна Пєтровського можуть таки судити, але у Фінляндії – Yle © Колаж, ZN.UA
Наразі прокурори вивчають матеріали, які їм передала Україна.

У Фінляндії розпочали попереднє розслідування стосовно одного з ватажків неонацистського російського угрупування «Русич» Яна Пєтровського, якого звинувачують у скоєнні терористичних злочинів в Україні. Наразі він перебуває під вартою фінських прикордонників за порушення міграційного законодавства і в цій країні використовує ім’я Воїслав Торден.

Про це пише фінське видання Yle.

Напередодні Верховний суд Фінляндії постановив звільнити Пєтровського та відмовив у його екстрадиції через «неналежні умови в українських тюрмах». У рішенні вказується, що начебто бойовику «загрожуватиме принижуюче гідність поводження і можливі тортури». Утім після звільнення неонациста відразу затримали представники прикордонної служби, щоб з’ясувати підстави, на яких росіянин знаходиться у Фінляндії.

Виняткова кримінальна процедура

Водночас Центральна кримінальна поліція розпочала попереднє розслідування під керівництвом Генеральної прокуратури, аби встановити можливість притягнути Пєтровського до відповідальності у Фінляндії за злочини в Україні. Рішення щодо повноцінного відкриття справи мають прийняти протягом декількох днів. Поки правоохоронці вивчають матеріали, які їм надіслали українські колеги.

«Це рішення буде прийнято мною після того, як вдасться отримано достатньо інформації. Я сподіваюся, що зможу оголосити його на початку тижня», - сказав заступник генерального прокурора Юкка Раппе.

Особливість справи полягає у тому, що Пєтровський не має фінського громадянства і злочини, в яких звинувачують росіянина, не були скоєні на території країни. Законодавство Фінляндії дозволяє проведення попереднього розслідування «з міркувань слідства і з метою кримінального переслідування». Проте рішення про відкриття «повноцінної» справи має прийняти Генпрокуратура.

Миротворець

Затримання і проблеми з екстрадицією

Сім'я Пєтровського хотіла переїхати до Фінляндії. Цього літа його дружину-росіянку прийняли на навчання у фінський університет прикладних наук. Вони приїхали з Санкт-Петербурга до Фінляндії 19 липня на автомобілі у Ваалімаа. Наступного дня, 20 липня, поліція заарештувала Пєтровського в залі очікування аеропорту Гельсінкі за підозрою в порушенні імміграційного законодавства.

Пєтровський внесений до санкційного списку ЄС і йому заборонений в'їзд у Фінляндію. Під іменем Воїслав Торден неонацист отримав посвідку на проживання у країні на підставі навчання його дружини-росіянки. Водночас адвокатка-росіянка намагається запобігти екстрадиції Пєтровського. Вона стверджує, що бойовик не воював в Україні, а лише брав участь у «політичній діяльності». Натомість сам Пєтровский в інтерв'ю російському виданню не приховував своєї участі у бойових діях на сході України.

«Де написано, що я не маю права брати участь у будь-яких військових діях?», - говорив він тоді.

В Офісі генерального прокурора України зазначили, що однією з найпоширеніших причин відхилення запитів на екстрадицію є активні бойові дії на території нашої держави. Окремі партнери вважають, що Україна не зможе належним чином, відповідно до міжнародного законодавства, забезпечити належні умови утримання підозрюваних та обвинувачених. Проте Обов'язок переслідувати таких осіб як бойовик Пєтровський передбачений міжнародною конвенцією, що також чинна і для Фінляндії. Також недавно Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт про забезпечення права людей, яких передадуть в Україну для відбування покарання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі