Науседа закликав країни НАТО виділяти 0,25% від ВВП на підтримку України

Поділитися
Науседа закликав країни НАТО виділяти 0,25% від ВВП на підтримку України © EPA-EFE/TOMS KALNINS
"Ми погодилися, що Альянс має більше сфокусувати увагу на практичній підтримці, щоб довести до максимуму силу України до спротиву".

Президент Литовської Республіки Ґітанас Науседа під час пресконференції за підсумками зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте закликав партнерів по Альянсу виділяти 0,25 відсотка від ВВП для підтримки України.

"Ми погодилися, що НАТО має більше сфокусувати увагу на практичній підтримці, щоб довести до максимуму силу України до спротиву. Ми також розуміємо ціну такої практичної допомоги. У Вашингтонських зобов’язаннях ми погодилися навколо 40 мільярдів фінансової допомоги для українських Збройних сил, але цього недостатньо. Ми маємо працювати над більш амбітним фінансовим внеском до саміту у Гаазі. Кожен з союзників може поставити мету виділити 0,25 відсотка від власного ВВП для такої військової допомоги", – зазначив Науседа.

За його словами, важливо не дозволити Кремлю окреслити нові "червоні лінії".

"Більше за будь-кого іншого ми розуміємо важливість кожного дня, який українці виграють для Європи, опираючись російській агресії. Також важливість використання кожного дня, щоб не дозволити Росії креслити нові червоні лінії або перетинати їх", – наголосив політик.

Країни НАТО, каже литовський лідер. мають надати реальні безпекові гарантії для України. Підхід Альянсу має ґрунтуватися на тому факті, що Росія залишатиметься найбільшою загрозою для безпеки Альянсу протягом тривалого часу. Кремль готується до тривалої конфронтації із Заходом та посилює свій військово-економічний потенціал.

"Нам потрібна стратегія, яка виходить з позиції сили. Спроби чинити тиск на Україну, щоб вона вела переговори на невигідних умовах, за рахунок власного суверенітету та територіальної цілісності, не мають нічого спільного зі справедливим та стійким миром. Тож ми маємо сфокусувати увагу на перемозі України і на стримуванні Росії", – додав він.

Раніше видання Reuters повідомляло, що альянс НАТО перебрав на себе координацію західної військової допомоги Україні. Цей крок, як вважається, має на меті "захистити" механізм підтримки Києва від новообраного президента США Дональда Трампа, який скептично ставиться до НАТО —  під час свого першого президентського терміну він погрожував вийти з Альянсу й вимагав, щоб союзники витрачали більше на оборону

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі