НАТО розпочне розробку стратегічної багаторічної програми для членства України в альянсі – Столтенберг

Поділитися
НАТО розпочне розробку стратегічної багаторічної програми для членства України в альянсі – Столтенберг © NATO/Flickr
За його словами, альянс допомагатиме Україні провести зміни у військовій доктрині, стандартах та нормах.

Союзники з НАТО домовилися розпочати роботу над стратегічною багаторічною програмою для України, яка допоможе країні на шляху до членства в організації, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у середу після закінчення дводенного засідання міністрів закордонних справ країн-членів альянсу у Брюселі.

«Ми домовилися розпочати роботу щодо розробки стратегічної багаторічної програми допомоги Україні. Це наочна демонстрація того, що наша підтримка триватиме протягом тривалого часу, щоб підвищити оперативну сумісність України з НАТО та привести її до стандартів НАТО. Це допоможе Україні на шляху до євроатлантичної інтеграції, тому що майбутнє України в євроатлантичній сім'ї», - заявив він.

За його словами, позиція НАТО полягає у тому, що Україна буде членом альянсу, і ця позиція не змінилася. Водночас для реалізації цієї мети потрібно вирішити дві проблеми.

«Перше: ми повинні гарантувати, що Україна вистоїть як суверенна незалежна держава, адже будь-яка змістовна дискусія про Україну як члена альянсу має бути заснована на тому, що Україна – демократична незалежна держава в Європі. Перша та основна вимога – надавати військову підтримку Україні, щоб президент Путін не виграв війну агресії», - заявив Столтенберг.

Другим пунктом, за словами генсекретаря НАТО, є гарантія найвищого рівня взаємосумісності, доказ того, що Україна здатна відійти від стандартів та доктрин радянського часу у своїх збройних силах.

«Цей перехід уже розпочався, але нам потрібно більше, і ми маємо робити це швидше», - додав він.

За його словами, саме в цьому полягає різниця між нинішньою підтримкою, яку НАТО надає Україні, та майбутньою довгостроковою програмою.

«Підтримка, яку ми надаємо зараз, спрямована на задоволення негайних потреб. Але це для того, щоб допомогти Україні зараз. Ця програма на довгострокову перспективу, це про побудову інституцій, допомогу в переході, це про стандарти, доктрини – це все те, що нам потрібно отримати, щоб рухатися вперед на шляху до членства. У цьому полягає різниця», - пояснив Столтенберг.

Напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що президента України Володимира Зеленського запросили на саміт альянсу, який відбудеться в столиці Литви Вільнюсі в липні. До цього президент Зеленський висловлював сподівання на те, що на саміті НАТО у Вільнюсі країни підтримають формулу миру України.

Зазначимо, що 4 квітня вперше за шість років відбулось засіданні Комісії Україна – НАТО на рівні міністрів, яке впродовж багатьох років блокувала Угорщина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі