У НАТО «дзеркально» відреагували на вихід Росії з договору щодо скорочення озброєнь у Європі

Поділитися
У НАТО «дзеркально» відреагували на вихід Росії з договору щодо скорочення озброєнь у Європі © Getty Images
Союзники заявили, що держави-учасниці НАТО мають намір призупинити дію Договору (ДЗЗСЄ)

Північноатлантична рада, найвищий політичний орган, що ухвалює рішення в НАТО, відреагувала на остаточний вихід Росії з Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ).  

«Держави-учасниці ДЗЗСЄ мають намір призупинити дію ДЗЗСЄ на такий термін, на який це буде необхідно, відповідно до їхніх прав за міжнародним правом. Це рішення повністю підтримується усіма членами НАТО», – йдеться у повідомленні Північноатлантичної ради від 7 листопада.

У НАТО пояснюють це рішення тим, що ДЗЗСЄ є наріжним каменем євроатлантичної архітектури безпеки, а тому ситуація, за якої держави-учасниці Альянсу дотримуються Договору, а Росія ні, – була б нестійкою.

Договір про звичайні збройні сили в Європі було узгоджено та укладено протягом останніх років Холодної війни та встановлено всеосяжні обмеження на ключові категорії звичайної військової техніки в Європі (від Атлантики до Уралу) і передбачав знищення надлишкової зброї. Договір пропонував рівні обмеження для двох «груп держав-учасниць», Організації Північноатлантичного договору (НАТО) і Варшавського пакту. Він був підписаний 19 листопада 1990 року в Парижі.

Інші ключові тези заяви Північноатлантичної ради:

  • Члени Альянсу засуджують рішення Росії вийти з Договору, а також [вчергове] її агресивну війну проти України.
  • Росія продовжує демонструвати неповагу до контролю над озброєннями, в тому числі до ключових принципів взаємності, прозорості, дотримання, верифікації та згоди приймаючої країни, і підриває міжнародний порядок, заснований на правилах. 
  • Члени Альянсу залишаються єдиними у своїй відданості ефективному контролю над звичайними озброєннями як ключовому елементу євроатлантичної безпеки, беручи до уваги домінуюче безпекове середовище і безпеку усіх членів Альянсу. Це доповнює сили і засоби стримування і оборони Альянсу, які члени Альянсу вирішили і надалі посилювати. 

Нагадаємо, президент РФ Владімір Путін підписав закон про денонсацію Договору про звичайні збройні сили в Європі у травні 2023 року. Раніше, у лютому, Путін заявив, про призупинення участі Росії у Договорі про стратегічні наступальні озброєння, який регулював питання скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь РФ та США. 2 листопада російський президент підписав закон про скасування ратифікації Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі