Міністри оборони та закордонних справ ЄС обговорюють можливість перебування військових інструкторів на території України

Поділитися
Міністри оборони та закордонних справ ЄС обговорюють можливість перебування військових інструкторів на території України © Facebook/Генштаб ЗСУ
Важливість такого кроку добре розуміють у Європі, як і різко негативну реакцію Москви

Наступного тижня міністри оборони та закордонних справ країн ЄС будуть обговорювати на своїх нарадах вірогідність навчання інструкторами Євросоюзу українських військових на території України. Питання дискусійне, має багато прихильників, але є й противники.

Про це повідомила 24 серпня німецька газета Die Welt.

Важливість такого кроку добре розуміють у Європі, як і різко негативну реакцію Москви.  Дипломатична служба ЄС поширила таємний документ, який має назву «Стратегічний огляд Тренувальної місії ЄС в Україні», і в якому детально розповідається як про переваги, так і про негативні наслідки такого рішення. 

"Дуже ймовірно, що військова присутність ЄС на українській землі буде сприйнята Росією як провокація. Той факт, що Росія може досягти будь-якої точки в Україні за допомогою своїх балістичних ракет і безпілотних літальних апаратів (БпЛА), створює найвищий рівень загрози для  військовослужбовців ЄС", - зазначається в документі.

Перші неформальні дебати на цю тему відбулися в Брюсселі перед літніми канікулами в липні. Виникли два фронти, які поки що є непримиренними. Франція категорично хоче, щоб європейці виконали вимогу Києва і, окрім нинішньої підготовки, ще й навчали солдатів в Україні. Париж підтримують країни Балтії, Польща, Данія та Швеція.

Федеральний уряд Німеччини, у свою чергу, проти навчання українських військових на місці, Німеччина боїться подальшої ескалації та непрорахованих ризиків. Позицію Берліна поки що поділяють Мальта, Австрія, Словенія та Угорщина.

Голова військового штабу ЄС (EUMS), голландський генерал Міхель ван дер Лан, кілька тижнів тому вже висловлювався на користь навчання українських солдатів на місці. Це важливо, оскільки ван дер Лаан також очолює поточну навчальну місію в Україні як командир.

Зважаючи на те, що в ЄС триває дискусія, в якій є протилежні позиції щодо цього питання, швидкого рішення не очікується. Але остаточне рішення, після обговорення на рівні міністрів, має бути прийнято не пізніше листопада.

Дипслужба ЄС закликала країни-члени краще адаптувати військову тренувальну місію EUMAM для Збройних сил України до потреб Києва, проте рекомендує не відправляти військових інструкторів до охопленої війною країни.  

Нагадаємо, у рамках місії EUMAM, розпочатої в листопаді 2022 року, підготовку пройшли 60 тисяч українських військовослужбовців. Переважно тренування проходять в Польщі та Німеччині. У середині листопада мандат нинішньої Європейської тренувальної місії для українських військових (EUMAM UKR), яка досі проходила виключно на території ЄС і насамперед у Німеччині та Польщі, має бути продовжено на два роки. З цієї нагоди мандат може бути розширений, щоб у майбутньому включити навчання в Україні. У цьому випадку солдати ЄС вперше офіційно залучатимуться до війни на українській землі, хоча і пасивно.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі