Мені абсолютно фіолетово: Лукашенко на виборах в Білорусі відповів ЄС на тезу про їх нелегітимність

Поділитися
Мені абсолютно фіолетово: Лукашенко на виборах в Білорусі відповів ЄС на тезу про їх нелегітимність © Сайт президента Білорусі
Лукашенко вирішив очолити Білорусь всьоме.

Самопроголошений президент Білорусі Аляксандр Лукашенко проголосував на так званих президентських виборах у країні, де він уже всьоме висунув свою кандидатуру.  Як повідомило білоруське державне агентство БЕЛТА, вранці він відвідав виборчу дільницю в Мінську після чого поспілкувався із журналістами.

Кидаючи бюлетень, у якому окрім нього самого значиться ще чотири кандидати, в скриньку, Лукашенко заявив, що «проголосував за всіх».

Водночас уже під час спілкування із пресою Лукашенко заявив, що йому байдуже, чи визнає Європа або інші країни результати білоруських виборів

«У нас нічого не станеться, чи визнаєте ви вибори в Євросоюзі, не визнаєте. Повірте, мені це абсолютно «фіолетово», ви визнаєте наші вибори чи ні. Мені головне, щоб білоруси визнали ці вибори і спокійно вони завершилися, як почалися. ... Не визнаєте - так ви вже не визнали. Якщо завтра США зроблять заяву чи хоча б промовчать з приводу наших виборів, що ви робитимете?», - сказав Лукашенко після голосування.

Дострокове голосування на виборах президента Білорусі тривало з 21 по 25 січня. Згідно з заявою офіційного білоруського Центрвиборчкому, достроково вирішили проголосувати 41,81% громадян Білорусі.

Водночас 22 січня Європарламент закликав не визнавати підсумки майбутніх президентських виборів у Білорусі як фіктивні та запровадити проти влади республіки нові санкції.

Нагадаємо, що офіційні результати виборів  у 2020 році, згідно з якими Лукашенко отримав 80% голосів, викликали хвилю протестів у країні, які тривали кілька місяців і супроводжувались затриманнями та застосуванням сили з боку правоохоронних органів.

Врешті, результати так званих виборів визнали лише низка країн, в тому числі Росія, Китай, Казахстан. Країни Європейського Союзу а також Україна результати виборів у Білорусі 2020 року не визнали.

Таким чином Аляксандр Лукашенко очолює Білорусь уже понад 30 років - 20 липня 1994 року він склав свою першу присягу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі