Мелоні хоче переформатувати "Раду миру" Трампа

Поділитися
Щоб Європа могла долучитися.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні в п’ятницю заявила, що звернулася до президента Сполучених Штатів Дональда Трампа з проханням змінити конфігурацію його «Ради миру», аби Італії та іншим країнам було простіше приєднатися до цієї ініціативи. Про це повідомила агенція ANSA.

Мелоні раніше наголошувала, що Рим зацікавлений у членстві в Раді миру, однак наразі не може долучитися через наявність положень, які суперечать Конституції Італії.

«Я сказала, що для нас існують об’єктивні конституційні проблеми з тим, як наразі сформульована ця ініціатива, і попросила його виявити готовність переглянути цю конфігурацію — не лише з огляду на потреби Італії, а й інших європейських країн», — заявила Мелоні на пресконференції разом із канцлером Німеччини Фрідріхом Мерцом після італо-німецького міжурядового саміту в Римі.

«Ми маємо спробувати виконати цю роботу. Присутність таких країн, як наша, може мати значення. Це наша позиція, а далі подивимося, які існують можливості для пошуку спільних рішень», — додала вона.

Фрідріх Мерц підтримав цю позицію.

«Що стосується Ради миру, то особисто я був би готовий приєднатися до неї, якщо вона супроводжувала б перехід процесу щодо Гази до другої фази. Але за будь-яких обставин ми не можемо прийняти нинішні структури управління. Ми готові досліджувати нові формати співпраці зі Сполученими Штатами», — сказав він.

Мелоні також заявила, що сподівається: зусилля Трампа приведуть до завершення війни в Україні. Вона додала, що в такому разі її уряд підтримає присудження Нобелівської премії миру президенту США.

«Я сподіваюся, що ми зможемо вручити Дональду Трампу Нобелівську премію миру. Я вірю, що він здатен відіграти вирішальну роль у досягненні справедливого й тривалого миру в Україні, і тоді, зрештою, ми зможемо номінувати Дональда Трампа на Нобелівську премію миру», — сказала вона.

Про нову ініціативу Дональда Трампа, яка більше нагадує закритий клуб, аніж інструмент глобальної безпеки, в статті «Монархічний мир імені Трампа»  пише Петро Герасименко.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі