Після заяв президента Франції Еммануеля Макрона про потенційне відправлення сухопутних військ в Україну та неоднозначну реакцію на цю пропозицію Єлисейський палац розіслав запрошення лідерам партій, представлених у парламенті, щодо «становища в Україні». Еммануель Макрон хоче обговорити цю тему з усіма французькими політичними силами, повідомляє Le Figaro.
"Президент прийме в четвер 7 березня о 10:30 всіх партійних лідерів із групою в парламенті у форматі "зустріч Сен-Дені", присвячену ситуації в Україні", - підтвердили виданню Le Figaro цієї п'ятниці.
Макрон прийняв лідерів партії у такому ж форматі у жовтні минулого року, за кілька днів після атак ХАМАС на мирне населення в Ізраїлі. У зустрічі також візьме участь прем’єр-міністр Габріель Атталь.
За інформацією французького видання Le Monde, у Парижі розглядають можливість відправлення військових інструкторів, які не братимуть безпосередньої участі у бойових діях, але це дозволить захистити деякі території України та обмежити удари з боку окупантів.
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що "нічого не можна виключати" щодо введення військ НАТО на територію України, що спричинило шквал критики. Представники США, Німеччини, Польщі, Іспанії, Чехії та інших країн НАТО виключили припущення про можливість надання своїх військових.
Після лютого 2022 року тисячі добровольців, що співчувають, переважно з країн Заходу та пострадянських держав, виявили бажання протистояти Росії. Іноземний легіон був розгорнутий по всій лінії фронту і брав участь у найжорстокіших боях. За словами українських чиновників, в іноземному легіоні України служать представники із 55 країн. Крім того, президент України Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким іноземці можуть служити в Національній гвардії.