Путін може відповісти, якщо Франція направить військових інструкторів в Україну — WP

Поділитися
Путін може відповісти, якщо Франція направить військових інструкторів в Україну — WP © EPA-EFE/ALEXANDER KAZAKOV
Макрон розглядає ризикований план в Україні.

Так звані червоні лінії, що обмежують військову підтримку України з боку Заходу, постійно стираються. Останнім прикладом є рішення президента Байдена, який дозволив Києву використовувати американську зброю для завдання ударів по цілях на території Росії, хоча — поки що за суворих обмежень.

Найбільш непорушною з самого початку була заборона на розгортання західних військ в Україні. Тепер ця фундаментальна заборона виглядає непевною, оскільки Франція розглядає можливість направлення військових інструкторів, зазначає Лі Хокстедер колумніст у The Washington Post.

За останні два роки деякі західні союзники провели невеликі навчальні місії на території України. Те, що зараз задумує президент Франції Еммануель Макрон, видається більш амбітним, більш публічним і більш ризикованим — навіть якщо інструктори, яких він може направити, перебуватимуть далеко від лінії фронту.

На його думку, Заходу краще тримати Кремль у здогадках щодо того, що він готовий зробити, ніж виключати те, чого він не зробить. Перейшовши до позиції "стратегічної невизначеності", як вважає Макрон, союзники України могли б вийти за рамки самостримування, переклавши на Путіна тягар прорахунку ризиків ескалації.

Проблема в тому: що, якщо Путін вирішить, що Макрон блефує? Більшість основних союзників Франції по НАТО, які самі, як і раніше, категорично проти розміщення військ, навряд чи скористаються втратами Франції для пошуку більш прямої конфронтації з Росією.

Насправді Путін може розглядати удар по французьких військах, якщо російські війська зможуть їх виявити, не лише як спосіб викрити розбіжності Заходу, але і як шанс принизити Макрона, який зараз є одним з найбільш відверто антиросійськи налаштованих західних лідерів, вважає колумніст.

"Франція має потужні збройні сили і є одним з провідних світових виробників зброї. Але залишається незрозумілим, що саме Франція може запропонувати випробуваним у боях київським військовим після більш ніж двох років стримування натиску Путіна. Наразі самі французи можуть цього не знати", — пише Хокстедер.

Відомо, що, попри жорстку риторику Макрона, поставки Парижем того, чого Україна потребує найбільше — систем озброєння та боєприпасів — відстають від поставок багатьох інших союзників України по НАТО. За загальним обсягом двосторонньої військової допомоги Києву Франція поступається Нідерландам, Данії та Польщі, не кажучи вже про більших донорів, таких як США, Німеччина і Велика Британія.

Раніше ми повідомляли, що НАТО розглядає можливість відправки інструкторів в Україну. Українські офіційні особи звернулися до своїх американських колег і колег з НАТО з проханням допомогти підготувати 150 тисяч новобранців ближче до лінії фронту для їх швидшого розгортання. Але адміністрація Байдена продовжує стверджувати, що американських військ на території України не буде.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі