Майже дві тисячі росіян за час війни в Україні в'їхали до Польщі за візами, виданими без законних підстав

Поділитися
Майже дві тисячі росіян за час війни в Україні в'їхали до Польщі за візами, виданими без законних підстав © Василь Артюшенко, ZN.UA
Попередній уряд тихцем роздавав візи росіяам.

Понад 1800 росіян в’їхали до Польщі за візами, виданими без будь-якої законної підстави за 22 місяці від початку війни Росії проти України, заявив голова Вищої контрольної палати Польщі (NIK) Мар’ян Банаш, пише Politico.

У четвер відомство опублікувало висновки щодо діяльності міністерства закордонних справ Польщі з 2018 по 2024 роки під час попереднього уряду ультраправої націоналістичної партії «Право і справедливість» (PiS), виявивши низку порушень.

«Принаймні з листопада 2022 року по травень 2023 року в Міністерстві закордонних справ існував непрозорий і корумпований механізм впливу на деяких польських консулів з метою прискорення розгляду візових заяв», — повідомив керівник NIK Мар’ян Банаш. Йдеться, зокрема, про видачу віз без особистої присутності заявників.

Банаш також розкритикував програму попереднього варшавського уряду «Польща.Бізнес-гавань», яка заохочувала фахівців і компанії переїжджати до Польщі, але на початку цього року була скасована новим прозахідним урядом прем'єр-міністра Дональда Туска. Банаш стверджує, що візи, видані в рамках програми, не мали жодних правових підстав.

«Це був найпростіший, найшвидший і найдешевший спосіб в'їзду на територію Польщі та ЄС, яким скористалися понад 1800 громадян Російської Федерації в період з 1 березня 2022 року по 31 грудня 2023 року», — йдеться у звіті NIK. 

Польський лідер Дональд Туск назвав висновки звіту «нищівними».

«Після нападу на Україну майже 2 тисячі росіян отримали польські візи, часто всупереч законодавству та санкціям», – сказав прем’єр.

Міністр закордонних справ Радослав Сікорський, у свою чергу, додав, що на польських консулів чинився неправомірний тиск.

«Це не є новиною для нинішнього керівництва МЗС і збігається з результатами наших внутрішніх перевірок. Ми підтверджуємо, що, на жаль, особливо між 2018 і 2023 роками, контроль над візовою системою було втрачено», – заявив міністр.

У січні головне антикорупційне бюро Польщі затримало колишнього заступника міністра закордонних справ країни Пьотра Вавжика у зв’язку із візовим шахрайством.

Нагадаємо, що нещодавнє рішення Угорщини послабити візові обмеження для російських відвідувачів спричинило критику лідерів ЄС через те, що дозволить неперевіреним росіянам безперешкодно подорожувати більшою частиною ЄС і викликає «серйозну стурбованість з приводу національної безпеки».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі