Компанія «Росатома» у Нідерландах за рік заробила для РФ сотні мільйонів доларів

Поділитися
Компанія «Росатома» у Нідерландах за рік заробила для РФ сотні мільйонів доларів © EPA-EFE/CHRISTIAN BRUNA
Західні країни залежать від російського ядерного палива.

Російська державна корпорація «Росатом» через свою нідерландську дочірню компанію Uranium One Cooperative продовжує отримувати значні прибутки, що сягнули сотень мільйонів доларів, поки європейські країни не запровадили санкції проти російського ядерного сектору.

Про це повідомляє NOS з посиланням на річний звіт Uranium One Cooperative.

У публікації йдеться, що Росія продовжує отримувати значну вигоду від залежності Європи від її ядерних ресурсів, навіть під час військових дій в Україні. Залежність західних урядів від російських постачань не дозволяє їм накласти санкції на «Росатом», який контролює захоплену Запорізьку атомну електростанцію.

Через нідерландську дочірню компанію «Росатом» активно бере участь у видобутку ядерної сировини в Казахстані та Танзанії. Дохід від цієї діяльності спрямовується у Нідерланди, а потім у Росію. Так, лише у 2022 році нідерландська філія «Росатома» отримала 240,6 млн доларів прибутку, значну частину з яких перерахували у материнську компанію в РФ.

Росія також отримує значні доходи від торгівлі ураном та інших ядерних матеріалів. У 2022 році «Росатом» сплатив понад 291 млрд рублів (приблизно 3,1 млрд євро) у вигляді податків до російського державного бюджету.

Незважаючи на цей значний грошовий потік до Росії, «Росатом» залишається захищеним від санкцій з боку Європи, оскільки ядерний сектор Заходу сильно залежить від російського постачальника, який контролює близько 35% світового ринку збагаченого урану. Крім того, старі радянські атомні електростанції (типу ВВЕР) у таких країнах, як Чехія, Словаччина, Болгарія, Угорщина та Фінляндія, залежать від постачання російського ядерного палива.

Минулого року європейський імпорт ядерного палива з Росії подвоївся. Зокрема, Словаччина та Чехія значно збільшили закупівлі, ймовірно, в очікуванні можливих санкцій у майбутньому.

Нагадаємо, президент Джо Байден підписав закон про заборону імпорту російського урану до США. На прохання президента Конгрес виділив 2.72 мільярди доларів для запуску нових потужностей зі збагачення урану в Сполучених Штатах.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі