Європейський парламент 20 листопада погодився відкрити офіс у місті Київ після запитів від найвищих представників влади нашої держави, щоб посилити підтримку Верховної Ради, пише Euractiv із посиланням на документ Європарламенту, з яким ознайомилася редакція.
Як зазначається, рішення спрямоване на полегшення взаємодії з українським парламентом, зокрема на забезпечення зв’язку з комітетами європейської інституції та полегшення адміністративної роботи.
У Euractiv пояснили, що кожна країна-член ЄС має в себе офіс Європейського парламенту для покращення комунікації. Делегації в державах, які не входять до складу Євросоюзу, є його дипломатичними представництвами під керівництвом Європейської служби зовнішніх справ.
Згідно з документом, президент України Володимир Зеленський ще в березні 2023 року попросив голову Європейського парламенту Роберту Мецолу створити представництво Європарламенту в Україні. Наприкінці квітня це питання порушив спікер ВР Руслан Стефанчук.
Офіс у Києві має забезпечити регулярне інформування комітетів Європарламенту про поточні питання та процеси не тільки в Україні, а й у державах Східного партнерства.
Умовою для початку переговорів України з ЄС є виконання рекомендацій Єврокомісії, що містяться в її звіті про здійснення Україною реформ, необхідних для вступу до Євросоюзу. Одну з головних ролей у виконанні цих рекомендацій відведено Верховній Раді. Як у Брюсселі оцінили роботу ВРУ та що ще має зробити парламент до початку офіційних переговорів із Європейським Союзом, — читайте в статті юридичного експерта програми USAID "РАДА: наступне покоління" Миколи Бойчука "ЄС дав Верховній Раді домашнє завдання: що потрібно про нього знати".