Європа передумала відправляти своїх миротворців в Україну — Reuters

Доповнено
Поділитися
Європа передумала відправляти своїх миротворців в Україну — Reuters © Getty Images
Натомість ЄС розглядає інші гарантії безпеки.

Зусилля Європи зі створення механізмів безпеки для України зміщуються від відправки військ до інших альтернатив, оскільки вони стикаються з політичними і логістичними обмеженнями, а також з перспективою протидії Росії й Сполучених Штатів їхнім планам, заявили офіційні особи.

Франція, яка тісно співпрацює з Великою Британією над розробкою варіантів, у четвер, 27 березня, прийматиме 30 лідерів і делегацій з близько 30 країн світу, які стали частиною "коаліції охочих", щоб спробувати втілити в життя деякі ідеї, інформує Reuters.

Але хоча Лондон і Париж уже кілька тижнів працюють над планом відправки тисяч солдатів в Україну, щоб допомогти забезпечити майбутнє припинення вогню, дипломати кажуть, що зростає розуміння того, що відправлення таких сил — не найімовірніший результат.

"Вони роблять крок назад від наземних військ і намагаються переглянути свої дії в бік чогось більш розумного", — сказав один європейський дипломат.

Водночас інший дипломат додав, що "коли Україна була в кращому становищі, ідея введення військ була привабливою".

Україна вже давно заявляла, що будь-яка мирна угода вимагатиме твердих гарантій безпеки з боку Заходу, щоб запобігти повторенню атак з боку Росії, яка розпочала повномасштабне вторгнення у 2022 році. 

Президент Дональд Трамп спочатку схвально відгукнувся про пропозиції Великої Британії та Франції щодо введення військ і сказав, що, на його думку, Росія погодиться на них. Але останнім часом американські офіційні особи висловлюються більш скептично.

Деякі європейські союзники обурені перспективою відправки військ без твердих американських гарантій і міжнародного мандату. Вони стурбовані витратами, нестачею живої сили й техніки і, зрештою, перспективою опинитися у стані війни з Росією.

Бен Ходжес, колишній командувач сухопутними військами США в Європі, вважає, що необхідно визначити чітку мету для будь-яких сил, перш ніж намагатися планувати їхні можливості.

"Я не можу переоцінити, наскільки це важливо, тому що тільки якщо ви правильно визначите місію, ви зможете зрозуміти, що вам потрібно для її виконання", — сказав він.

Про те, які шанси, що в Україні з'явиться європейський миротворчий контингент, і яким має бути його мандат, у статті "Європа заворушилася. Хто і як може відправити миротворців в Україну" писав оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.
 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Yulia Osadchuk
26 Березня, 17:43
Злякались (якщо культурно висловлюватись), коліна трусяться і нетримання калу у європейців від страху перед пуйлом і однієї думки, що він може взяти їх за рожеві, пухленькі попки і позбавити на раз-два ситого і спокійного життя надовго або ж назавжди.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі