Європа готується до нової хвилі біженців з України

Поділитися
Європа готується до нової хвилі біженців з України © EPA-EFE/Darek Delmanowicz
Цьому сприяє політика Трампа.

Загроза тривалої війни в Україні без військової підтримки Сполучених Штатів змушує політиків Європейського Союзу готуватися до появи нової хвилі величезної кількості біженців, пише Politico.

«Якщо Путін посилить цю війну ще більше і американська підтримка зникне, і це призведе до більшої кількості біженців … нам потрібен обов’язковий розподіл українських біженців по всьому ЄС відповідно до справедливого механізму», – заявила журналістам у середу міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер.

Згідно з даними Євростату, у грудні минулого року під тимчасовим захистом у європейських країнах після втечі від вторгнення Росії перебували понад 4,3 мільйона українців.

Найбільшу кількість українських біженців прийняли Німеччина, Польща та Чехія. За словами Фезер, в разі нової, більшої хвилі, це доведеться змінити.

Фезер додала, що наразі вона не очікує ще одного великого сплеску біженців і що це «лише сценарій», який міністри мають обговорити. 

Водночас,  тема українських біженців стосується європейських застережень щодо прийому мігрантів, а депортація стоїть на порядку денному засідання ЄС у Брюсселі в середу.

Міністр внутрішніх справ Австрії Герхард Карнер, який заявив, що використає свій візит до Брюсселя, аби офіційно повідомити Європейську комісію про намір нового австрійського уряду припинити возз’єднання сімей, оцінив перспективу збільшення кількості українських біженців приблизно в тому ж ключі.

«На душу населення Австрія очевидно прийняла більше [біженців], ніж багато інших країн», — сказав Карнер журналістам. 

Він додав, що його країна «зробила свій внесок» і тепер хоче зосередитися на інтеграції людей, які вже там.

Статус тимчасового захисту – положення ЄС, яке вперше було застосовано до українських біженців – означає, що вони мають право працювати, жити та навчатися в приймаючій країні, хоча неурядові організації попереджають, що тимчасовий характер статусу підриває їх інтеграцію.

На початку лютого у Чехії розширили проєкт підтримки для українських біженців. Тож тепер українці, які перебувають у країні понад два роки, зможуть отримати спеціальний дозвіл на довгострокове проживання.

За даними ООН, повномасштабне вторгнення армії Росії в Україну спричинило найбільшу хвилю біженців з часів Другої світової війни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі