Єврокомісія підготувала трикомпонентний план забезпечення України та ЄС боєприпасами – Spiegel

Поділитися
Єврокомісія підготувала трикомпонентний план забезпечення України та ЄС боєприпасами – Spiegel © Facebook/Генштаб ЗСУ
Членам ЄС, зокрема, хочуть запропонувати збільшити поставки в Україну та розширити власне виробництво боєприпасів.

Європейська комісія підготувала план, який має забезпечити постачання боєприпасів українським військам для протистояння російському вторгненню й поповнити запаси держав-членів ЄС. Ініціативу планують представити послам Євросоюзу в четвер, 2 березня, пише Spiegel із посиланням на відповідний документ, який опинився в розпорядженні редакції.

Так, перша частина плану передбачає "негайне" збільшення поставок снарядів в Україну, зокрема калібру 155 мм для артилерії. 

Допомога має надаватися за рахунок Європейського фонду миру, призначеного для підтримки нашої держави. Скоро верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель хоче запропонувати виділити додатковий мільярд євро на боєприпаси для ЗСУ.

У другій частині документу йдеться про спільну закупівлю боєприпасів Європейським оборонним агентством, у тому числі 155-мм, з метою забезпечення ними України та країн-членів у довгостроковій перспективі. Таку потребу пояснюють докорінною зміною безпекової ситуації через війну РФ проти нашої держави. Ті озброєння, що передадуть ЗСУ, будуть компенсуватися з Європейського фонду миру.

Для реалізації спільних закупівель у документі пропонується зібрати докупи потреби країн-членів та України, щоб «розмістити велике замовлення та дати промисловості чіткий сигнал попиту». У ЄК вважають, що компанії будуть готові надовго збільшити свої потужності, якщо побачать наявність відповідного попиту.

Єврокомісари також сподіваються, що спільні замовлення дозволять значно знизити ціни. Як зазначається, у проєкті вже зацікавлені 25 з 27 країн ЄС, а також Норвегія. Ініціатива може тривати сім років.

Третя частина передбачає довгострокове збільшення обсягів виробництва боєприпасів на території Європи, щоб уникнути "швидкого скорочення" запасів на тлі зміни ситуації з безпеки. У документі закликають "швидко наростити" потужності. Як пише Spiegel, Комісія хоче взяти на себе переважно роль посередника й організатора в цьому питанні, а реалізацію залишити урядам держав-членів і виробникам.

За даними німецького видання, пропозиції Європейської комісії планують обговорити міністри оборони ЄС на початку наступного тижня під час неформальної зустрічі в Стокгольмі. Рішення можуть бути ухвалені на наступному саміті лідерів Євроссоюзу наприкінці березня.

У підготовленому триетапному плані також кілька разів наголошується, що постачання боєприпасів Україні стало більш нестабільним, ніж минулої осені. Про це йдеться і в підготовленому Міністерством оборони Естонії документі, з яким ознайомилося видання Spiegel.

Згідно з ним, Росія зараз виробляє 20-60 тисяч артилерійських снарядів на день – приблизно в десять разів більше, ніж Україна. Тим часом європейський ВПК виготовляє лише 20-25 тисяч боєприпасів на місяць. За оцінками Естонії, обсяги виробництва в Європі можна збільшити в сім разів. У ЄК не підтвердили, чи реально це зробити. 

Зважаючи на ці дані, естонське Міноборони в своєму документі закликає Євросоюз докласти "надзвичайних зусиль" і ухвалити "швидкі рішення" у зв’язку з "серйозністю ситуації в Україні".

Раніше повідомлялося, що в Болгарії після 35-річної перерви поновили виробництво 122-мм боєприпасів радянського зразка для потреб ЗСУ.

Напередодні заступник міністра закордонних справ Польщі заявив, що також для країн-членів НАТО «цілком здійснимо» такою мірою посилити виробництво боєприпасів, щоб його швидкість відповідала потребам щодо підтримки української армії в її протистояння російському вторгненню. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі