ЄС готується виключити постачання російського газу через Україну – Bloomberg

Поділитися
ЄС готується виключити постачання російського газу через Україну – Bloomberg © pixabay.com
Європа, як і раніше, отримує російський газ через Україну та Туреччину.

У Євросоюзі шукають сценарії з транзиту російського газу в обхід України після припинення дії угоди. Як повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела, навіть країни, які найбільше залежать від російських поставок, включаючи Австрію та Словаччину, зможуть знайти альтернативні шляхи постачання у разі припинення транзиту газу через Україну.

За словами джерел, виконавча влада блоку обговорить це питання з країнами-членами у лютому, а потім офіційно представить план міністрам енергетики на зустрічі у Брюсселі 4 березня.

Один із співрозмовників визнав, що країни та компанії з контрактами, термін дії яких закінчується після 2024 року, все ще можуть мати способи забезпечити газ через Україну. Одним із методів могла б стати доставка Росією газу до кордону з Україною, а потім організація ЄС, яка уклала угоду з оператором транспортної системи Києва про його транспортування до Австрії, Словаччини чи Чехії — три країни, найбільш залежні від постачання з Москви.

Цього тижня Україна заперечувала, що вона готова переглянути транзитну угоду з Росією після того, як Роберт Фіцо, прем'єр-міністр Словаччини заявив, що це можливо.

Європа, як і раніше, отримує російський газ через Україну та Туреччину. Регіону вдалося заповнити втрачені потоки газу із «Північного потоку». Не вдаючись до санкцій, ЄС ясно дав зрозуміти, що блок має прагнути понизити свою залежність від газу з Москви.

Австрія, наприклад, продовжує отримувати більше половини свого газу з Росії, при цьому виплати Газпрому за його довгостроковим контрактом збільшуються через вищі ціни на паливо з початку війни, згідно з даними регулюючих органів.

Україна, як і раніше, є ключовим маршрутом, хоча фактичні потоки транзитним трубопроводом становлять менше 40% від законтрактованих обсягів з травня 2022 року, після того, як Москва розпочала повномасштабне вторгнення.

Навіть без нової угоди існує ймовірність того, що «Газпром» збереже постачання бажаючим покупцям із ЄС, зарезервувавши короткострокові потужності в Україні — варіант, який російська компанія може використати через аукціони потужності, писали раніше цього місяця аналітики консалтингової компанії Energy Aspects Ltd.

Раніше прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, після зустрічі з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, заявив про готовність України дозволити транспортування російського природного газу через її територію після закінчення поточної транзитної угоди у 2024 році.

У відповідь українській Кабмін зазначив, що Україна не планує продовжувати контракт на транспортування російського природного газу до Європи після 2024 року.

Детальніше читайте у статті "Чи не пора припинити? Що робити Україні з транзитом російських газу, нафти та аміаку?"

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі