Європейський Союз планує відправити до Молдови, яка хоче зберегти мир в країні, цивільну місію, яка консультуватиме державу у створенні ефективного сектору безпеки для боротьби із кібератаками та дезінформацією, повідомляє німецьке видання Welt am Sonntag із посиланням на власні джерела.
Молдова 28 січня звернулася до Брюсселя з проханням про підтримку. Зараз Європейська служба зовнішніх дій (EEAS) працює над так званою концепцією управління кризою, яка має бути завершена цього місяця. Зокрема експерти EAD розробляють пропозиції щодо розміру, профілю та мандату запланованої місії, які потім мають бути одноголосно схвалені урядами ЄС та Молдови.
Як зазначив дипломат ЄС, знайомий з ходом переговорів, очікується, що нова місія стартує «на початку літа».
Крім цивільної консультативної місії, Молдова в лютому також звернулась до ЄС із проханням ввести санкції проти лояльних до Росії олігархів, допомогти із посиленням контролю над повітряним простором (реактивні літаки, радари) і забезпечення системами ППО.
Молдова останніми тижнями зазнає все більшого тиску з боку Росії. З одного боку через погрози розгортання конфлікту у контрольованому нею Придністров’ї, з іншого через проросійські демонстрації в країні.
При цьому попри заспокійливу риторику Кишинева, президентка країни Майя Санду заявила, що загроза для країни з боку Росії існує.
Чому перед молдовською владою постала загроза реалізації Росією спецоперації з дестабілізації країни. Як Кишинів реагує на ризики і що потрібно зробити Молдові задля власної безпеки, розповідає Володимир Кравченко у статті "Росія проти сусідки України: що нині загрожує Молдові".