ЄС досі не зробив кроків, щоб надати Україні 50 млрд доларів за рахунок російських активів — Politico

Поділитися
Без рішення ЄС Сполучені Штати також не можуть просунутися у цьому питанні. 

Через два місяці після того, як ЄС пообіцяв сформувати правову базу, яка б дозволила Україні отримувати відсотки від заморожених російських активів, він досі не зробив необхідних кроків, щоб зробити це реальністю. На червневому саміті в Апулії, Італія, лідери G7, включно з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн, пообіцяли надати Україні близько 50 млрд доларів, використовуючи доходи від іммобілізованих російських суверенних активів до кінця року.

Для забезпечення цього Європейський Союз мав ухвалити закон, який продовжив би заморожування суверенних російських активів до тих пір, поки Москва не заплатить за свою війну проти України. Це б гарантувало, що заморожені активи залишатимуться доступними, щоб генерувати відсотки, які необхідні для повернення 50 млрд доларів, які були надані Україні в якості фінансової допомоги, зазначає Politico.

Рішення все ще має велике значення та важливість для України, оскільки 50 млрд доларів приблизно покривають річний дефіцит бюджету країни. Відповідно до формули G7, ці кошти можна було б отримати без додаткового навантаження на платників податків у ЄС чи США. 

Однак зараз реалізація цього рішення в ЄС зайшла в глухий кут. Жоден з великих гравців блоку, як-от канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон чи навіть президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, не взяли на себе ініціативу для просування цього питання.

Без законодавства ЄС Сполучені Штати також не можуть просунутися у цьому питанні. А як показали труднощі Вашингтона з прийняттям пакету військової допомоги для України раніше цього року, цей процес може бути занадто повільним або взагалі не відбутися.

Найочевиднішою причиною затримки фінансування України за рахунок російських активів є проста бюрократична інерція після виборів до Європейського парламенту. Також були літні відпустки, і наразі Брюссель зайнятий переговорами щодо формування нової Європейської комісії. Проте все це виглядає як бездіяльність ЄС, тоді як Україна перебуває у кризовій ситуації, пише Politico.

Раніше Politico також зазначало, що використати заморожені російські активи на користь України буде нелегко. Будь-яка угода потребуватиме часу, і на ЄС чекає складний комплекс правових і політичних викликів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі