Як жителі ЄС ставляться до підтримки України — нове опитування Eurobarometer 

Поділитися
Більшість респондентів підтримують санкції проти РФ та згодні з наданням фінансової допомоги Києву.

Європейці хочуть бачити ЄС сильнішим і незалежнішим, особливо на тлі нинішніх глобальних викликів. Нове опитування Eurobarometer, результати якого опубліковані в четвер, 23 травня, показало настрої жителів ЄС, зокрема, й щодо України.

Підтримка України

На тлі російської агресії проти України майже дев'ять з десяти (87%) опитаних жителів ЄС погоджуються з наданням гуманітарної підтримки людям, які постраждали від війни, і більше восьми з десяти (83%) погоджуються з прийомом до країн Євросоюзу людей, які рятуються від війни. 

72% громадян країн ЄС підтримують економічні санкції проти російських уряду, компаній та приватних осіб, а 70% згодні з наданням фінансової допомоги Україні. Шестеро з десяти схвалюють надання Києву статусу кандидата на вступ до ЄС, а також фінансування з боку Євросоюзу закупівлі та постачання військового обладнання Україні.

Серед останніх криз найбільший вплив на те, як європейці дивляться в майбутнє, мало вторгнення Росії в Україну (42%), за ним йдуть пандемія разом з іншими проблемами в галузі охорони здоров'я (34%) та економічна й фінансова криза (23%).

У списку з п'ятнадцяти проблем респонденти розглядають війну РФ проти України як один із найважливіших викликів перед ЄС (35%, що на 7 відсоткових пунктів більше, ніж у листопаді минулого року). Далі йдуть імміграція (24%), міжнародна ситуація (22%) й інфляція (19%). 

Сильніший та незалежніший ЄС

Понад три чверті опитаних європейців (77%) виступають за спільну політику оборони й безпеки між країнами ЄС, тоді як понад сім з десяти (71%) погоджуються з тим, що Союз повинен посилити свої можливості з виробництва військової техніки. 

Також близько сімох із десяти респондентів (69%) виступають за спільну зовнішню політику країн ЄС. Понад дві третини згодні з тим, що Євросоюз є місцем стабільності в неспокійному світі (67%) і має достатню владу та інструменти для захисту економічних інтересів Європи в глобальній економіці (69%).

На думку європейців, безпека й оборона (34%) є пріоритетною сферою діяльності ЄС у середньостроковій перспективі, за якою слідують клімат і навколишнє середовище (30%). На третьому місці - охорона здоров'я (26%), на четвертому - економіка та міграція (по 25%). 

Водночас, майже половина (46%) європейців вважають, що забезпечення миру і стабільності матиме найбільший позитивний вплив на їхнє життя в короткостроковій перспективі, далі йдуть безпека поставок продуктів харчування, охорони здоров'я та промисловості в ЄС (28%), створення більшої кількості робочих місць та управління міграцією (26%).

Довіра до ЄС

Напередодні європейських виборів майже три чверті респондентів (74%) заявили, що відчувають себе громадянами ЄС — це є найвищим показником за останні два десятиліття. Понад шість з десяти опитаних (62%) також оптимістично налаштовані щодо майбутнього ЄС — незначне зростання порівняно з попереднім опитуванням восени 2023 року. Довіра до ЄС також зросла і зараз становить 49%, тоді як довіра до національних урядів - 33%.

Майже шість європейців із десяти задоволені тим, як працює демократія в ЄС (57%) і в їхніх країнах (58%). 

Зростання оптимізму щодо економіки 

Сприйняття стану європейської економіки покращилося з осені 2023 року: 47% респондентів оцінюють ситуацію як "хорошу", що є найвищим показником з 2019 року. Більшість респондентів (45%) вважають, що економічна ситуація в Європі залишиться стабільною протягом наступних 12 місяців. 

Опитування проводилося з 3 по 28 квітня 2024 року в 27 країнах-членах ЄС. Участь у ньому взяли 26 399 респондентів.

Вже у червні відбудуться вибори до Європарламенту. За аналізом Politico, наступний Європарламент виглядає більш проросійським і менш “зеленим”, ніж нинішній. У 2024 році сплеск популярності правих політичних сил, згідно з опитуваннями, здається більшим і, за прогнозами, націоналістичні праві та ультраправі можуть отримати майже чверть місць.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі