Інфляція в єврозоні впала до найнижчого рівня з моменту вторгнення Росії в Україну

Поділитися
Інфляція в єврозоні впала до найнижчого рівня з моменту вторгнення Росії в Україну © Katalogo
У травні ця цифра впала до 6,1%.

Інфляція в єврозоні впала більше, ніж очікували економісти і досягла найнижчого рівня з моменту вторгнення Росії в Україну понад рік тому, пише Financial Times.

Згідно з опублікованими статистичним агентством ЄС Євростат у четвер даними, річні споживчі ціни в єдиному валютному блоці з 20 країн за останні 12 місяців зросли на 6,1%, причому у квітні цей показник становив 7%. Це найнижчий рівень з лютого 2022 року, і він є нижчим за прогнозовані економістами в опитуванні Reuters 6,3%.

Водночас, глава Європейського центрального банку Крістін Лагард вважає, що інфляція досі є зависокою і для приборкання стійкого цінового тиску необхідно підвищення процентних ставок до цільового рівня у 2%.

Органи, які встановлюють тарифи в єврозоні, особливо зосереджені на базовій інфляції, яка знижує ціни на енергоносії та продукти харчування. Цей показник знизився з 5,6% у квітні до 5,3% у травні, що більше, ніж очікувалося, але навряд чи переконає політиків зупинити підвищення ставок.

Ціни на продукти харчування у травні зростали дещо повільніше, однак все ще доволі швидкими темпами: інфляція на свіжі продукти знизилася з 10% до 9,6%, тоді як ціни на оброблені продукти харчування, алкоголь і тютюн зросли на 13,4% проти 14,6% місяцем раніше.

Крім того, згідно з даними Євростату, рівень безробіття в єврозоні у квітні впав до нового рекордно низького рівня в 6,5%. Ціни на в травні впали на 1,7% порівняно з минулим роком після зростання на 2,4% в попередньому місяці.

Інфляція у сфері послуг знизилася з 5,2% до 5%.

Як повідомлялось, у березні інфляція в єврозоні так само рекордними темпами знизилася до 6,9% через різке зниження цін на енергоносії порівняно з тим же місяцем минулого року.

«Зростання цін сповільнилося, але заспокоюватися зарано», — наголошує аналітик компанії «Центр біржових технологій» Максим Орищак, пояснюючи, що глобальна інфляція досі становить загрозу для країн, особливо для економік, що розвиваються, якою є і Україна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі