"Голуб миру": Орбан хоче бути посередником у конфлікті між двома європейськими країнами

Поділитися
© EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Угорський політик розкритикував Брюссель.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, чия країна нині головує в Європейському Союзі, висловив готовність стати посередником у вирішенні конфлікту між Північною Македонією та Болгарією. Розбіжності між двома державами стали перешкодою на шляху Північної Македонії до вступу в ЄС. Софія наполягає на тому, щоб Скоп'є внесло зміни до конституції і визнало болгарську меншість, що є умовою для подальшого просування Північної Македонії в процесі євроінтеграції.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Під час свого візиту до Північної Македонії 26 вересня Орбан заявив, що Будапешт готовий використати своє головування в ЄС для сприяння діалогу між двома країнами. За його словами, Угорщина хоче і готова бути посередником у цьому процесі, однак рішення про прийняття такої пропозиції залежить від сторін конфлікту.

Розділення заявок Албанії та Північної Македонії на вступ до ЄС

Пропозиція Орбана пролунала того ж дня, коли в Брюсселі ухвалили рішення розділити заявки Албанії та Північної Македонії на вступ до ЄС. До цього моменту обидві країни рухалися разом у процесі євроінтеграції, однак через невирішені суперечки переговори затримувалися, що викликало невдоволення в Албанії.

Прем'єр-міністр Північної Македонії Християн Міцкоський закликав своїх співгромадян не втрачати надію та не зневірюватися. Він наголосив на важливості продовження реформ і вирішення внутрішніх проблем, "нагромаджених попередніми урядами". Міцкоський також підкреслив, що Північна Македонія має підтримку від своїх союзників в ЄС, зокрема від прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Критика ЄС з боку Орбана

Під час зустрічі з Міцкоським Орбан різко розкритикував Європейський Союз, заявивши, що країни Західних Балкан заслуговують на більше, ніж отримують від Брюсселя. Він також назвав рішення про розділення заявок Албанії та Північної Македонії "історичною помилкою".

Орбан згадав Україну та Молдову, які, за його словами, отримали "виняткове прискорення" у процесі вступу до ЄС. Водночас він наголосив, що важливо враховувати черговість і тривалість шляху до членства, який проходять інші країни, зокрема Західні Балкани.

Нагадаємо, після того, як Угорщина очолила Раду ЄС на ротаційній основі, її прем'єр-міністр Віктор Орбан провів низку закордонних поїздок, під час яких обговорював встановлення миру в Україні. Спершу він відвідав Київ, де поспілкувався з Володимиром Зеленським. Та після цього, не попередивши нікого, політик поїхав у Москву до диктатора Владіміра Путіна, у Пекін до президента Сі Цзіньпіна та у Мар-а-Лаґо до республіканця Дональда Трампа. На Заході засудили турне угорського політика, а насамперед його перемовини з господарем Кремля, які, як згодом заявили у юридичній службі ЄС, суперечать договорам об’єднання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі