Глобальна банківська мережа обміну повідомленнями SWIFT наступного року випробує транзакції токенізованих активів і цифрових валют у реальному часі. Це стане останнім кроком на шляху повільної інтеграції таких активів у ширшу фінансову систему, повідомляє Reuters.
Банки та керуючі активами вже кілька років вивчають можливість «токенізації» традиційних активів, таких як облігації.
Вони сподіваються, що завдяки використанню цифрових одиниць - зазвичай токенів на основі блокчейна, які являють собою частку базового активу, - торгівля може стати швидшою, дешевшою та ефективнішою, зокрема завдяки відмові від посередників, які беруть участь у багатьох угодах.
Однак досі вони не набули істотного поширення на широкому ринку.
Цифрові валюти центральних банків (CBDC), цифрові версії фіатних грошей, які полегшують торгівлю токенізованими активами. Монетарна влада намагається випередити технологічні досягнення, завдяки яким з'явилися такі криптовалюти, як біткоїн.
SWIFT, що відіграє найважливішу роль у глобальній банківській справі, бере участь у випробуваннях як CBDC, так і токенізованих активів. У березні вона заявила, що запустить нову платформу для під'єднання CBDC, що розробляються нині, до наявної фінансової системи.
«Зараз ми бачимо, що галузь вимагає вийти з цієї (пробної) фази і побачити, як цифровий актив справді рухається, а контрагент платить за нього реальними грошима», - сказав Нік Керіган, голова інноваційного відділу SWIFT. «Саме до цього етапу ми перейдемо наступного року, хоча й контрольованим чином», - сказав він.
Незважаючи на великий потенціал, розрізненість ринку стримує його розвиток, і лише деякі ініціативи виходять за рамки внутрішніх систем банків.
Аналогічним чином, центральні банки тестують оптові CBDC для транскордонних платежів, але в рамках невеликих груп. Остання ініціатива SWIFT передбачає використання різних типів цифрових активів у комбінації на різних платформах.