Глава Європейської Ради назвав строки приєднання нових членів до Євросоюзу

Поділитися
Глава Європейської Ради назвав строки приєднання нових членів до Євросоюзу © Шарль Мішель/Twitter
Шарль Мішель закликав ЄС готуватися до розширення до 2030 року, а претендентам на вступ рекомендував «вирішити свої двосторонні конфлікти»

Європейський Союз повинен бути готовий прийняти нові країни-члени до 2030 року, заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель на форумі в словенському озерному курорті Блед 28 серпня. 

«Я вважаю, що до 2030 року ми повинні бути готові до розширення. Це амбітно, але необхідно. Це показує, що ми налаштовані серйозно», – сказав Мішель, передає Reuters.

Шість західнобалканських держав – Албанія, Боснія, Косово, Північна Македонія, Сербія і Чорногорія – перебувають на різних етапах процесу приєднання до блоку. Минулого року Молдова та Україна отримали статус кандидатів. Грузія також очікує на отримання цього статусу.

Мішель сказав, що для того, щоб приєднатися до блоку, майбутні країни-члени повинні будуть провести реформи для забезпечення незалежної судової системи, боротьби з організованою злочинністю та корупцією, а також узгодити свою зовнішню політику з країнами-членами ЄС.

Він закликав усіх претендентів вирішити свої двосторонні конфлікти до того, як вони приєднаються до Європейського Союзу.

«Ви повинні переконатися, що минулі конфлікти не будуть імпортовані в ЄС», – сказав Мішель та додав, що Європейська Рада обговорить питання розширення на своєму наступному засіданні.

Він сказав, що пакет документів Європейської Комісії щодо розширення, який очікується в жовтні, може містити подальші деталі поступової інтеграції, що дозволить майбутнім членам відчути переваги повноцінної участі в деяких інститутах і політиці ЄС ще до того, як вони офіційно стануть членами блоку.

Мішель сказав, що ЄС також повинен буде здійснити деякі реформи, щоб бути готовим до розширення.

Нагадаємо, на початку серпня журналіст «Радіо Свобода» у Брюсселі Рікард Йозвяк повідомив, що Єврокомісія вже почала підготовку доповіді про розширення Євросоюзу. Він припускає, що в ній міститиметься заклик розпочати перемовини про вступ України до ЄС. 

Раніше The Financial Times оцінила «монументальні наслідки» прийняття України до Євросоюзу. 

Про що говорить перша оцінка Єврокомісії щодо готовності України до приєднання до ЄС, дізнайтеся зі статті експерток Українського центру європейської політики Любові Акуленко і Сніжани Дяченко «Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, які потрібно знати» на ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі